בע"ה ד' שבט תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

"הרבי מקאליב - האושפיזין של יוסף הצדיק"

המונים ליוו למנוחות את הרבי מקאליב זצ"ל, זקן האדמו"רים שהרים את דגל החסידות לאחר השואה הארורה

  • מערכת הקול-היהודי
  • כ"ג ניסן תשע"ט - 15:47 28/04/2019
גודל: א א א
הרבי מקאליב זצ"ל עם אדמו"רים נוספים צילום: אנשיל בעק
הרבי מקאליב זצ"ל עם אדמו"רים נוספים צילום: אנשיל בעק

רבים בעולם היהודי מבכים את פטירתו של זקן האדמו"רים הרבי מקאליב זצ"ל שנפטר לפני הצהריים (א'). רבנים, אישי ציבור ופוליטיקאים הוציאו הודעות אבל על פטירתו של האדמו"ר שנודע כאחד מגדולי מנציחי השואה בדורינו. 

מסע הלוויתו של הרבי מקאליב החל בירושלים בשעה 16:30 מרחוב שפע חיים, ודרך גבעת שאול יגיע אל הר המנוחות. המשטרה הודיעה חסמה כבישים בהם עבר מסע הלוויה אליו נהרו המונים מכל רחבי הארץ והעולם.

הביקור המפתיע באושפיזין של יוסף

הרב דוד בן נתן, ראש ישיבת פרי הארץ ברחלים סיפר לקול היהודי על מפגש מיוחד עם הרבי מקאליב בחג הסוכות לפני שבע שנים, בו בהשגחה פרטית התארח האדמו"ר זצ"ל בסוכתו.

"לפני שבע שנים, זה היה באושפיזין של יוסף הצדיק בסוכות. הייתי בסוכה אנחנו ישנים בסוכה כל המשפחה, התארגנתי לשינה אחרי שאשתי והילדים כבר הלכו לישון.

מעט לפני כן אמרתי לאשתי שהיום האושפיזין של יוסף הצדיק, אנחנו צריכים לארח איזה צדיק, צדיק שהתלבשה בו נשמה מנשמת יוסף הצדיק. ואחרי כמה דקות אני שומע רעש בחוץ איזה סוואנה כזו. יצאתי החוצה ופתאום אני רואה ככה כמה חסידים שמדברים ומתייעצים", הוא מתאר.

"נגשתי אליהם ושאלתי אותם במה מדובר ואם צריך עזרה. הם אומרים לי שהרבי מקאליב נמצא כאן ברכב, בדרך לקבר יוסף ומישהו מיצהר הזמין אותו להיכנס אליו לפני הכניסה לשכם. הוא רצה להיכנס אליו וכשהגיעו אליו ליד הבית ראו שיש הרבה מדרגות והרבי שכבר היה בסביבות גיל 90 לא יכל לרדת אותן בקלות.

אמרתי לשכן ולחסידים שלא נעים לקחת את האורח אבל אם הם רוצים אז אפשר בשמחה להתארח אצלי בסוכה, אצלי אין מדרגות. הם מייד שמחו ואני רצתי לסוכה ואמרתי לאשתי שנתארגן מהר ומגיע אלינו האושפיזין של יוסף הצדיק.

שאלתי את הרבי מה הוא רוצה לאכול לשתות והוא אמר שהוא רק רוצה כוס תה וממש היה מלא בהתפעלות מהסוכה. הוא אמר שעל כזו סוכה הוא מברך לישב בסוכה אפילו על כוס תה. הוא בירך לישב בסוכה ובריך אותנו והיה ממש הפלא ופלא לראות איך זכינו ככה באושפיזין של יוסף, זכותו תגן עלינו", סיים הרב בן נתן בהתרגשות.

אלי ישי ספד לאדמו"ר וכתב "‏האדמו״ר מקאליב זי״ע היה סמל ודוגמא לנצחון הרוח של עם ישראל על הצורר הנאצי ימ״ש. דמותו הקורנת האירה באור יקרות את קדושת החיים ועשרות אלפי חסידיו שהעמיד במשך השנים, יעמדו לו לקץ הימים וימשיכו את מורשתו המפוארת. 

‏היתה לי הזכות להיות נוכח בכמה משיחותיו עם מרן הרב עובדיה זצ״ל שאהבו אהבת נפש. היה מפעים לראות את מסירות הנפש שלו למען קירוב רחוקים וחינוך ילדי ישראל בפריפריה. איך למרות גילו המופלג, היה מתמלא בעוז נעורים בעבודת ה׳ מופלאה, וכל חייו הוקדשו להגברת קידוש שם שמים ברבים. ת.נ.צ.ב.ה."

מתנועת ש"ס נמסר: "תנועת ש״ס ובראשה מרנן ורבנן מועצת חכמי התורה בראשות מרן ראש הישיבה חכם שלום כהן שליט״א, יו״ר התנועה הרב אריה דרעי, נציגיה ופעיליה, מבכים מרה את הסתלקותו של זקן האדמו״רים, אוד מוצל מאש שהניף את דגל זכרון קדושי השואה הי"ד, בעל אהבת ישראל יוקדת אשר הרים את קרנה של תורה לאלפי עמך בית ישראל ומסר נפשו בייסורי גוף ונפש למען החינוך הטהור. כ״ק האדמו״ר רבי מנחם מנדל מקאליב זצוק״ל, מייסד ומחולל מפעל "בר בי רב דחד יומא" שפעל בכל רחבי הארץ במסגרת "יום שכולו תורה" ובו רצף של שיעורים ודרשות עבור הציבור הרחב בערי השדה. מפעל יקר זה זכה לחביבותו של מרן רבנו עובדיה יוסף זצוק"ל, אשר אימץ אותו והורה לקיימו ע"י תנועת "אל המעיין" ביומא דפגרא וביום העצמאות, ועד היום אלפים ורבבות מבני עדות המזרח זוכים בימים אלו לשהות בעולמה של תורה.

האדמו"ר זצ"ל עמד בקשרי ידידות עמוקים עם מרן זצ"ל שחיבבו עד מאד, והדבר ניכר היטב בהשתתפותו של האדמו"ר זצ"ל בכנסים הגדולים של התנועה ב"יד אליהו" ובמקומות נוספים, בהם השמיע האדמו"ר דברים חוצבי להבות וחתם בקריאת "שמע ישראל" שהרטיטה לבבות.

מועצת חכמי התורה ותנועת ש״ס אבלים יחד עם כל בית ישראל על האבדן הגדול לעולם התורה והחסידות ולכלל עם ישראל וה׳ ירפא את שבר עמו אכי״ר. 

גם נשיא המדינה ראובן רבלין ספר לרבי מקאליב ודיבר על מפעל חייו להנצחת השואה הנוראה.

צפו: הרבי מקאליב מתאר מקורותיו באושוויץ

 

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 26 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד