בע"ה ד' אדר תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

ארצות הברית: "יהודה ושומרון לא 'כיבוש'"

מחלקת המדינה האמריקנית הודיעה כי מעתה לא תשתמש במונח 'כיבוש' בנוגע לרמת הגולן ויהודה ושומרון. "הגיע זמן ריבונות"

  • ו' אדר ב תשע"ט - 19:05 13/03/2019
גודל: א א א
(חיים צח, לע"מ)
(חיים צח, לע"מ)

מחלקת המדינה האמריקנית פרסמה כעת (שלישי) את הדו"ח השנתי שלה בנוגע ל"זכויות אדם" ובמסגרתו הודיעה כי היא מסירה את הביטוי "כיבוש" בהתייחסויותיה לאזור יהודה ושומרון וכן לאזור רמת הגולן.

מעתה, יכנו במחלקת המדינה האמריקנית את האזור כ"שטח בשליטת ישראל".

בעוד קצת יותר משבוע צפוי ראש הממשלה בנימין נתניהו לטוס לועידת אייפאק בוושינגטון, שם ייפגש עם נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ.

על פי הפרסומים השונים, גורמים אמריקנים הבהירו כי המדיניות של ארצות הברית ביחס לאזור רמת הגולן ואזורי יהודה ושומרון לא השתנתה, וכי רק כינויי המקומות שונו.

לאחר פרסום ההודעה, הועלו החששות כי זו עוד אחת מהדרכים להכין את הקרקע לתכנית המאה של טראמפ, ועמו החשש לתכנית שתכלול גירוש יהודים מבתיהם והרס ישובים נרחב.

   | חשש מהכנת הקרקע לתכנית טראמפ: "הגיע זמן ריבונות"

"עכשיו כבר ברור, מחלקת המדינה האמריקאית מחממת מנועים לקראת פרסום תוכנית טראמפ שתביא את טפטוף הקאסמים לכפר סבא", אמר יו"ר מפלגת האיחוד הלאומי ואיחוד מפלגות הימין הרב רפי פרץ.

חבר הכנסת בצלאל סמוטריץ' אמר, כי "במשך שנים מדינת ישראל מתמודדת עם השקר הזה שקוראים לו כיבוש. שקר שמבוסס על הנחות יסוד מוטעות ואנטי ישראליות. שקר שאנחנו דורשים לעקור מהשורש. עם ישראל וארץ ישראל שזורים זה בזו משחר ההיסטוריה, כל תיאור אחר הוא פשוט שקר". סמוטריץ' הוסיף קריאה לראש הממשלה לפעול להחלת ריבונות מלאה באזורים אלו. "בהודעה הזו של מחלקת המדינה האמריקנית נפתח חלון הזדמנויות שיש לנצלו. הציבור הישראלי כבר מזמן הבין את זכותינו על הארץ ומתיישר לימין. אדוני ראש הממשלה, ומי יודע אם לעת כזאת הגעת למלכות. תקבל את מלוא הגיבוי מהרוב המוחלט של הציבור הישראלי. הגיע זמן ריבונות".

יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין אמר, כי "העם כבר מזמן עם הגולן, עכשיו גם טראמפ. תודה לך הנשיא טראמפ על צעד חשוב נוסף בדרך הצודקת והנכונה - בגולן וביהודה ושומרון. הצעד הבא: החלת ריבונות".

תגובות (3) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 23 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד