בע"ה כ"ד אב תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

אשרמן קיבל במה באתר סרוגים – הגולשים זעמו

​אריק אשרמן, "האנרכיסט הגדול ביותר בגדה", על פי גורם משטרתי, רפורמי ואיש שמאל רדיקאלי פרסם מאמר באתר "סרוגים"

  • אלחנן גרונר
  • ו' ניסן תשע"ט - 16:23 11/04/2019
גודל: א א א
אשרמן בניחום משפחת מחבל בכפר אל מועייר לפני כחדשיים (צילום מסך)
אשרמן בניחום משפחת מחבל בכפר אל מועייר לפני כחדשיים (צילום מסך)

אריק אשרמן הוא אחת הדמויות היותר מוכרות בעולם האנרכיסטי-רדיקאלי בשמאל. קרוב ל-20 שנה שהוא מבצע פרובוקציות שונות ברחבי יהודה ושומרון, נעצר, מתסיס, ופוגע שוב ושוב בציבור המתיישבים בדרכים שונות ומשונות.

במשך שנים שימש מנכ"ל ארגון השמאל הרדיקאלי "רבנים למען זכויות אדם", ולאחר שעזב את הארגון כשברקע שמועות שונות, הקים ארגון בם שחק"ל ולאחריו ארגון בשם "תורת צדק", במסגרתם הוא ממשיך בפעילות השטח שלו לטובת הערבים.

רק לפני כשבועיים פורסם ב"הארץ" כי שוטר מתחנת בנימין כינה אותו  "האנרכיסט הגדול ביותר בגדה" לאחר שהתקשר להתלונן במשטרה מעוד אירוע פרובוקציה בשטח כנגד מתיישבים באזור בנימין. בחודשים האחרונים אשרמן ממקד את פעילותו באזור בקעת הירדן – כוכב השחר- גוש שילה.

הוא אף נעצר לפני מספר חודשים בחשד שתקף תושב מבואות יריחו, ולפני כחודשיים הגיע לנחם משפחת מחבל שחוסל בכפר אל מועייר.

האזינו: שוטר על אשרמן: "האנרכיסט הכי גדול בגדה"

אלא שכל זה לא הפריע לאתר "סרוגים" המגדיר את עצמו כ"אתר הבית של המגזר הדתי", לפרסם בתחילת השבוע מאמר של אשרמן על "היחס של הציונות הדתית לדיור הציבורי", ועוד עם הוספת התואר "רב" לשמו של אשרמן הרפורמי.

הגולשים לא אהבו את ההחלטה והמאמר עורר תגובות נגד האתר.

"לא האמנתי!!!! רב רפורמי מגדולי האנרכיסטים שנלחמים נגד היהודים מתיישבי ארצנו, מקבל במה באתר דתי לאומי?! תביאו גם את אחמד טיבי וזנברג שיכתבו טור פרשנויות על תורה שבעל פה?! בושה וחרפה!!!", כתב אחד הגולשים.

"האיש מתפרנס היטב מהצקות בלתי פוסקות לחלוצי ההתיישבות, התססה והסתה של ערבים החיים בשכנות ליישובים, והצרת רגלי המתיישבים בכל דרך. לתת לאדם נאלח זה במה באתר סרוגים? חברים, הסירו את הכתבה עכשיו! מותר להודות בטעות", כתב גולש אחר.

אולם באתר לא הורידו את המאמר למרות הביקורת, וגם לאחר שהובהרה להם פעילותו של אשרמן.

אגב, יום בלבד לאחר הפרסום, ביום הבחירות, כבר הגיע אשרמן לאזור גוש שילה ללוות בדואים עם עדריהם לעבר חווה של חקלאים יהודים.

מאתר סרוגים נמסר לקול היהודי בתגובה כי "אריק אשרמן, שלח טור דעה בנושא היחס של הציונות הדתית לסוגיית הדיור הציבורי, ולכן הטור פורסם. הוא הציג עצמו כפעיל בנושא. לפני הפרסום וידאנו כי הוא פרש מחברותו בארגון 'רבנים לזכויות אדם', הטור עלה רק לאחר שאישר את הדבר.

בעקבות המידע שמסרתם לנו, על המשך פעילותו נגד המתיישבים, נשקול בפעם הבאה האם ראוי לתת לו במה באתר".

עוד הוסיף גורם באתר כי התואר "רב" הושמט משמו של אשרמן.

תגובות (5) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 15 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד