בע"ה ט"ו אב תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close
בעקבות החשיפה:

פונה המתחם הלא חוקי בגיתי אבישר

לאחר הפרסום בקול היהודי: המנהל האזרחי פינה את המתחם הלא חוקי שהקימו ערבים בצומת גיתי אבישר וסיכן ביטחונית ובטיחותית את האזור

  • אלחנן גרונר, הקול היהודי
  • כ"ה טבת תשע"ח - 10:22 12/01/2018
גודל: א א א
המתחם הלא חוקי לפני ואחרי (צילום: רגבים, ובאדיבות המצלם)
המתחם הלא חוקי לפני ואחרי (צילום: רגבים, ובאדיבות המצלם)

בעקבות חשיפת הקול היהודי, המנהל האזרחי פינה מתחם לא חוקי של ערבים שסיכן ביטחונית ובטיחותית את הנוסעים בכביש 5.

לפני כחודש חשפנו בקול היהודי כי מתחם בלתי חוקי של ערבים פועל מספר חודשים באין מפריע בצומת גיתי אבישר, סמוך מאוד לכביש חוצה שומרון (כביש 5).

מדובר במתחם לא חוקי שהוקם סמוך לצומת גיתי אבישר ליד כביש 5 בשומרון. המתחם כולל שוק מאולתר, מספר מבנים עראיים וסככות, וכן חניית רכבים המשמשת כמעין תחנת מוניות לכפרי האזור.

המתחם כולו לא חוקי ונמצא בשטח C בתוך תחום תכניות כביש חוצה שומרון (כביש 5), הכביש הראשי המקשר את גוש דן עם העיר אריאל וישובי השומרון.

צפו: פיגוע שהתרחש בצומת גיתי אבישר

 

רק לאחר החשיפה הודיעו במנהל כי יערכו במקום פעולות אכיפה, וזאת למרות שכבר לפני כארבעה וחצי חודשים פנה ארגון רגבים והתריע על המקום, ובמנהל הודיעו כי פעולות אכיפה יתבצעו במקום "בהתאם לסדר העדיפויות".

בעקבות פנייה נוספת של הקול היהודי, לאחר שהתקבלו במערכת תלונות נוספות של אזרחים על המתחם, ועל כך שחיילים נאלצים לאבטח את הצומת בצורה מוגברת בשל הימצאות המתחם הלא חוקי, חולקו שבועיים לאחר הפרסום צווי אכיפה במתחם.

שלושה שבועות נוספים עברו, ושלשום פינה המנהל האזרחי את המקום.

מתנועת רגבים נמסר : "אנו מברכים את המנהל על פעולות האכיפה שננקטו, ומקווים כי גם יתר המפגעים הקיימים סביב הצומת יטופלו בהקדם."

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 5 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד