בע"ה ז' סיון תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close
מכה לשב"כ

בפעם השנייה - בוטל הצו המנהלי של תושב יצהר

תקדים היסטורי: בית המשפט ביטל בפעם השנייה צו מנהלי שהוציא אלוף הפיקוד בהמלצת המחלקה היהודית ליוסף פריסמן מיצהר

  • מערכת הקול-היהודי
  • י"ג אלול תשע"ז - 16:19 04/09/2017
גודל: א א א
בלשי משטרה מוסרים לפריסמן את ההודעה על הצו
בלשי משטרה מוסרים לפריסמן את ההודעה על הצו

שופט בימ"ש הצבאי בעופר אל"מ צבי לקח ביטל היום (ב') את צו ההרחקה המנהלי שהוצא ע"י אלוף פיקוד מרכז רוני נומה כנגד תושב יצהר יוסף פריסמן. הצו הרחיק את פריסמן משטחי יהודה ושומרון  לתקופה של 4 חודשים ותחם את מגוריו ליישוב קדומים.

מדובר בביטול צו מנהלי שני שהוצא כנגד פריסמן, לפני מספר חודשים ביטל בית הדין לערעורים צו הרחקה מנהלי דומה שהוצא כנגד פריסמן. נשיא בית הדין לערעורים אל"מ נתנאל בנישו קבע אז כי אין ראיות מנהליות המצדיקות צו הרחקה לפריסמן, וכי מהמידע שהוצג לו עולה כי פריסמן לא דוגל באלימות כאידיאולוגיה.

על תוכן החלטת בימ"ש מהיום ישנו צו איסור פרסום. עו"ד מנשה יאדו מארגון חוננו שמייצג את פריסמן פנה בבקשה לבימ"ש להתיר את תוכן ההחלטה.

נזכיר כי עם מסירת הצו לפריסמן ע"י בלשים מימ"ר ש"י ביום חמישי האחרון הגיש עו"ד יאדו בקשה דחופה לבימ"ש בה ביקש לעכב את כניסת הצו לתוקף וכן לקבוע דיון דחוף בבקשה לביטולו המוחלט של הצו, בקשה אשר נענתה ע"י בימ"ש אשר עיכב את הצו, עד לדיון בעניינו של פריסמן אשר התקיים אתמול (א') בשעות הבוקר.

"משפחת פריסמן לא תוגלה מביתה" אמר עו"ד מנשה יאדו עם קבלת ההחלטה, "ביהמ"ש עצר בהחלטה אמיצה צו מנהלי מסוכן שהוצאתו שידרה כי הצבא הוא מעל חוקי המשפט וחוקי המשחק-מדינת ישראל נמצאת בסיכון כבד ביותר לצביון היהודי והדמוקרטי שלה- והסיכון הזה נמדד בשטח בצעדים קטנים מולם אנו מתמודדים יום יום, אנו מברכים על החלטה הנוכחית שהיותה צעד קטן אבל חשוב בבלימת מגמה זאת".

פריסמן הוסיף "אני מצפה מאותם רכזי שב"כ ואותם אנשים שרודפים יום יום יהודים בהתיישבות, שיחזרו בתשובה ויתעסקו עם אוייבי ישראל האמתיים שרוצחים יהודים יום יום בצירים ביהודה ושומרון."

בתוך כך, אמש נמסר צו מנהלי נוסף לקטין יהודי תושב מערב בנימין. כמו כן נמסר הבוקר צו מנהלי המורה על מעצר בית מלא לארבעה חודשים, לצעיר ששוחרר ממעצר בגין הפרת צו וחתם על תנאי שחרור שכוללים מעצר בית לילי. עם יציאתו ממעצר נמסר לו צו חדש של מעצר בית מלא.

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 7 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד