בע"ה כ' שבט תשפ"ב
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

בתוך שבוע בלבד: הרס נוסף בגאולת ציון ורמת מגרון

מאות שוטרים ומנהל אזרחי פשטו הבוקר על גאולת ציון ורמת מגרון בבנימין כשהם מלווים בכלים כבדים, והחלו בהריסת בתיהם של 4 משפחות שנבנו בינתיים מחדש. תושבים מדווחים על אלימות משטרתית. "הותר הרסן כנגד ציבור הגבעות"

  • מערכת הקול-היהודי
  • כ' כסלו תשפ"ב - 09:04 24/11/2021
גודל: א א א

מסע הרס בבנימין: מאות שוטרים ופקחי מנהל אזרחי פשטו הבוקר על גבעות גאולת ציון ורמת מגרון בבנימין כשהם מלווים בכלי הרס, והחלו בהריסת בתיהם של 4 משפחות  שמתגוררות במקום ונבנו מחדש מאז ההרס בשבוע שעבר.

הרס זה מצטרף לעוד כעשרים וחמישה פינויים נוספים בחודשים האחרונים.

המשפחות מדווחות כי הוצאו בכוח מבתיהן בתוך דקות ספורות ומבלי שניתנה להם כל התראה או זמן להתארגן. תושבים שתיעדו את ההרס הורחקו אף הם בכוח מהמקום.

נערה שפונתה מהמקום על ידי שוטרים רבים כשהיא אזוקה עם ידיים מאחורי גבה, ביקשה בתחנונים ובבכי שישחררו מעט את האזקים בשל הכאב הרב אך השוטרים המשיכו להוליך אותה אל הניידת. כפי שעולה מהסרטונים במקום, הנערה נכנסה ללחץ וקיבלה קוצר נשימה. חובש איחוד הצלה שהגיע למקום, ביקש לסייע לה אך הורחק על ידי מפקד הכח שסרב לאפשר לו לסייע לנערה. בסרטון נשמע מפקד הכח משיב לחובש שהאמבולס שהזמין בעבור הנערה זו בעיה של החובש "לא מעניין אותי האמבולנס שהזמנת"

בגבעות תקפו בחריפות את ההרס: "נראה כי הותר הרסן באופן סופי ודמם ורכושם של נוער הגבעות נעשו הפקר בעיני הממשלה ומערכת הביטחון".

"ההרס הברוטלי הבוקר, בו נזרקו באלימות מבתיהן בתוך דקות ספורות 4 משפחות עם תינוקות קטנים, הינו המשך ישיר לרדיפה המתמשכת כנגד תושבי הגבעות שאת שיאה חווינו בהרג הנער אהוביה סנדק".

"מישהו צריך להתעשת ומהר, לפני שחלילה יהיה אסון נוסף".

כזכור, לפני כשבוע כוחות משטרה רבים ומנהל אזרחי הרסו מבנים כולל בית כנסת בגאולת ציון וברמת מגרון בבנימין.

ראש המועצה ישראל גנץ בתגובה להרס הבוקר: "אנו דורשים שאת הכוחות האלה תפעיל הממשלה נגד השתלטות הענק של הערבים על אדמות המדינה". 

"ישנם אלפי בתים וכבישים שהרשות הפלסטינית בונה וסוללת בניגוד לחוק כדי לכבוש את יהודה ושומרון, והדרג המדיני מתעלם מהם לחלוטין, ומאפשר לבנייה בלתי חוקית ערבית להשתלט על אזורים אסטרטגיים. האכיפה הסלקטיבית נגד יהודים חייבת להיפסק".

מתנועת נחלה נמסר: "תנועת נחלה מגנה את ההרס בכל תוקף ודורשת מהממשלה לעצור את מדיניות ההרס לאלתר. מדיניות זו מנוגדת לחזון הציוני ולהיגיון האנושי הבסיסי".

"בעוד הערבים משתלטים על עשרות אלפי דונמים של אדמות מדינה בכל שנה, הממשלה החדשה בוחרת להרוס דווקא ליהודים".

"אנו קוראים לראש הממשלה ולשאר חברי הממשלה לעצור ההרס בהתיישבות היהודית ואת ההתנכלות לחלוצים ביהודה ושומרון, ובמקביל לעצור באופן מיידי את השתלטות הערבים על שטחי יהודה ושומרון".

יו"ר הציונות הדתית ח"כ בצלאל סמוטריץ' על הפינוי בגאולת ציון: "ממשלה עם מצפן מקולקל. לבדואים מרחיבים את הבנייה הבלתי חוקית והממשלה מכשירה ומחוקקת עבורם את חוק החשמל, ואת ההתיישבות היהודית הורסים ומפנים. אוי לבושה".

ח''כ יצחק פינדרוס בתגובה לפינוי: "בנט ממשיך בהפרה שיטתית של הבטחותיו. מי שהצהיר שביום הראשון בלשכת ראש הממשלה יסדיר את ההתיישבות הצעירה, מפעיל מדיניות פינויים וגירוש יהודים מבתיהם, לעומת דממה מוחלטת ביחס להשתוללות הבניה פלסטינית בלתי חוקית בשטחי C ובנגב". 

חה"כ שמחה רוטמן מ'הציונות הדתית' הגיב הבוקר להרס ואמר: "לממשלה שהורסת ישובים יהודים, מכשירה בניה לערבים בשטחי C. יש אבדן ערכי שכתוצאה משת"פ עם תומכי טרור, האוייב הוא היהודים"

יו"ר עוצמה יהודית ח"כ איתמר בן גביר מסר בתגובה: "המראות הקשים של גירוש יהודים מביתם חוזרים, כי ממשלת בנט עבאס הורסים את בתי משפחות המתיישבים שבאים ליישב את הארץ ולהגן עליה מפני פורעים ובאותו זמן יושבים ודנים על הסדרת חשמל בחוק למבנים בלתי חוקיים בנגב". 

ח"כ בן גביר הוסיף: "הדרום נכבש בבנייה מסיבית ללא היתרי בניה, או תוכניות וכל דאגתה של הממשלה היא להיטפל למשפחות יהודיות. ככה נראית מדיניות של ממשלת האחים המוסלמים ושר הבט"פ השמלאני, מכשירים בפזורה בתים לא חוקיים ומגרשים בגאולת ציון".

תגובות (2) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 24 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד