בע"ה ה' סיון תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

גל נוסף של צווים מנהליים כנגד נערי גבעות

הצבא והשב"כ הוציאו כ-8 צווים מנהליים, ולאחר מכן דווח על רכבי ערבים שניזוקו בכפר פרעתא ובבית חנינא ורוססו עליהם כתובות בגנות הצווים

  • דוד אור שחר
  • כ"ג ניסן תשע"ח - 20:07 08/04/2018
גודל: א א א
משאית שניזוקה משטרת ישראל
משאית שניזוקה משטרת ישראל

לפני כשבועיים נכנס לתפקידו מפקד פיקוד מרכז החדש אלוף נדב פדן, ואחד הצעדים הראשונים שביצע בתפקידו היה לחתום על מספר צווי הגבלה מנהליים לצעירים יהודים.

כשמונה צווים מנהליים חדשים שנחתמו על ידי אלוף פיקוד המרכז חולקו בשבוע האחרון לנערים, וזאת גם לאור המלצת המחלקה היהודית בשב"כ.

הצווים מגבילים את את תנועת הצעירים ומרחיקים אותם משטחי יהודה ושומרון. בחלקם מוטל על הצעירים תנאי של מעצר בית לילי לפיו נאסר עליהם לצאת מפתח ביתם לאחר שקיעת השמש, ואי לכך מונעים הצווים מחלק מהנערים לשוב למקום לימודם לאחר חופשת הפסח.  

בתוך כך דווח במהלך החג כי בשתי הזדמנויות שונות נגרם נזק לכלי רכב של ערבים, ועליהם רוססו כתובות המוחות על השימוש בצווים מנהליים.

ביום רביעי שעבר נוקבו צמיגים של מספר כלי רכב בכפר פרעתה שבשומרון ורוססו כתובות על בתים וכלי רכב נוספים בכפר. בין היתר נכתבה הכתובת 'די לצויים המנהליים'.

יום לאחר מכן, בערב שביעי של פסח התרחש אירוע דומה בשכונת בית חנינא בצפון ירושלים. גם שם נוקבו מספר רכבים ורוססו כתובות בדבר הצווים המנהליים.

בתוך כך, במהלך החג הגיעו כוחות צה"ל ומג"ב לגבעה חדשה שהוקמה סמוך ליישוב איתמר שבשומרון והחריבו את המבנה שנבנה במקום, וזאת בפעם השישית מאז עלו הנערים לגבעה לפני כשבועיים. 

הנערים דיווחו לקול היהודי כי בערב חג שביעי של פסח הכוחות הציגו למספר צעירים ששהו במקום צו שטח צבאי סגור והרסו את המבנה וכן החרימו ג'ריקנים של מים.

בנוסף דווח כי במהלך חג שביעי של פסח הגיעו למקום כוחות מג"ב שהשחיתו ציוד.

 

תגובות (2) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


7 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 7 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד