בע"ה כ"ב אלול תשע"ט
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

דרישה: פעלו להנגשת מערת המכפלה

בעקבות הקושי הרב לנכים והסחבת הבירוקרטית ארוכת השנים בנוגע להנגשת מערת המכפלה בבצלמו דורשים להעלות את הדרישה בהרכבת הממשלה

  • יח"צ
  • כ"ה ניסן תשע"ט - 13:01 30/04/2019
גודל: א א א
מערת המכפלה. ארכיון (הקול היהודי)
מערת המכפלה. ארכיון (הקול היהודי)

אמש שיגרו מארגון בצלמו מכתב לראשי מפלגת איחוד מפלגות הימין בראשם של הרב רפי פרץ ובצלאל סמוטריץ', בו דרש ארגון בצלמו להכליל את הנגשת מערת המכפלה לנכים בהסכמים הקואליציוניים.

בשנים האחרונות מתנהל מאבק נחוש בבקשה פשוטה והומניטרית להנגיש את מערת המכפלה לנכים.

נסיונות חוזרים ונשנים של מספר גורמים להתערבות בנידון, אך שום גורם לא הצליח באמת להניב פירות.

"בשנים האחרונות מתנהל מאבק נחוש בבקשה פשוטה והומניטרית להנגיש את מערת המכפלה לנכים. למרות החוק המחייב הנגשת מבני ציבור ולמרות מספר המבקרים העצום במקום המקום נעול בפני נכים." אומרים בארגון בצלמו.

עוד מוסיפים בארגון כי "כל נסיונות למצוא פיתרון בעיני הווקף נכשלו כישלון חרוץ והווקף אומר כמידת סדום גם לי גם לך לא יהיה. הדרך היחידה לבנות מעלית במקום הינה החלת ריבונות יהודית במערה והפקעת המקום מידי הווקף המוסלמי. מדובר בסוגיה הומניטרית ולאומית וריבונית כאחד שכן אם מערת המכפלה שקנינו בכסף מלא אינה שלנו מה כן שלנו?"

שי גליק, מנכ"ל בצלמו אמר כי: "צעדים גדולים מתחילים דווקא בדברים הקטנים. הנגשת מערת המכפלה לכאורה הינו דבר קטן אך בפועל התחלה של הפקעת המקום ושינוי לבעלות יהודית תגרום לעוד ועוד מקומות להייהפך באמת לחלק ממדינת ישראל וחוקיה. מדובר בסוגייה הומניטרית לא פחות מלאומית. מדינת ישראל כמדינה תדאג שבאמת לכל אחד יהיה כניסה למערת המכפלה ולא משנה מגבלה גופנית שלו או כל דבר אחר.

   | הממשלה מעדיפה להשאיר את מערת המכפלה ב-1267

לפני יומיים פרסם אלימלך קרזן ממנהלת מערת המכפלה פוסט המתאמר את שעובר על מוגבלי התנועה הבאים למערה.

1"סבתא צילה אלטמן, אישה צעירה בת 88, מתגוררת בימים כתיקונם בתל אביב. היום במאמצים גדולים היא עשתה את כל הדרך אל מערת המכפלה. היתה לה סיבה טובה: נין טרי, בן לנכדתה שרה ולבעלה דניאל, נכנס בבריתו של אברהם אבינו בשעה טובה",ף סיפר קרזן.

"אך כאשר הגיעה סוף סוף אל שערי המערה, גילתה סבתא צילה כי בפניה אתגר בלתי אפשרי כמעט: 59 המדרגות התלולות המטפסות במעלה המבנה משקיפות עליה מלמעלה במבט אטום, קר ועויין.

הנגישות במקום הקדוש היא נושא לא פתור עדיין. ולא כי אין פתרונות. למעשה הפיתרון פשוט וקל: מעלית חיצונית אשר תוצמד לקיר הצלבני הסמוך למבנה. במקביל שיפוץ הגשר הקיים כבר על הקיר ההוא כך שיתאים למעבר כיסאות גלגלים, כמו שמקובל ב2019".

"העניין נבדק ואושר הנדסית וארכיאולוגית, קיים גם תקציב לעניין. אלא שממשלת ישראל, כך מסתבר, מעדיפה להשאיר את מערת המכפלה אי שם מאחור בשנת 1267 - שנת הכיבוש המוסלמי".

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


3 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 28 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד