בע"ה י"ג תמוז תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

דרישה: לשחרר מיד גם את בן אוליאל לביתו

בעקבות שחרור הקטין דורש מנכ"ל חננו שמואל מידד לשחרר גם את עמירם בן אוליאל העצור המרכזי בפרשה. "ברור לכולם כי ההודאות נגבו בעינויים קשים"

  • מערכת הקול-היהודי
  • ג' אב תשע"ח - 11:34 15/07/2018
גודל: א א א
עמירם בן אוליאל
עמירם בן אוליאל

 

מנכ"ל ארגון חוננו קרא לאחר החלטת בימ"ש העליון שהתקבלה הבוקר בה נפסק כי יש לשחרר את הקטין ממשפט דומא ממעצר, לשחרר מיד גם את עמירם בן אוליאל הנאשם הנוסף בתיק "בימ"ש המחוזי קבע לפני מספר שבועות כי גם בן אוליאל וגם הקטין עונו במהלך החקירות, בנוסף קבע בימ"ש שהעינויים הובילו אותם למסור דברים שלא מרצונם החופשי, דבר שהוביל את בימ"ש לפסול את ההודאות שנמסרו בעינויים והודאות נוספות.

בית המשפט עשה הפרדה מלאכותית ואכזרית, בין הקטין לבגיר, והחליט שאצל בן אוליאל כן ניתן להכשיר מספר הודאות נוספות, למרות שברור לכולם כי נגבו לאחר עינויים ובנוכחות אנשי השב"כ שעינו אותו". הסביר מידד.

"הסיבה היחידה להחלטה זו, היא הרצון לרצות את הציבור כפי שנראה לתקשורת. לא משפטנות ולא צדק יש כאן, אלא רק רצון וריצוי ולהביא אשם בכל מחיר. משפטנים בכירים מאד, גם בישראל וגם בחו"ל, לא מבינים מדוע בימ"ש הפריד בין הקטין לבגיר." הוסיף מידד.

לסיום קרא מידד לשחרר גם את בן אוליאל ממעצרו "אל תשאירו שעיר לעזאזל בתיק הזה. עשו צדק. יש לשחרר גם את בן אוליאל לביתו. השב"כ ניהל חקירה רשלנית ובלתי חוקית, שלא הובילה לחקר האמת אלא לתוצאות אותם הם רצו להשיג מראש. השב"כ הביא למצב שלעולם לא נדע מה קרה בלילה ההוא בכפר דומא. הדבר לא צריך ליפול על כתפיו של בן אוליאל ויש לשחררו מיד." קרא.

בזכות קוראים כמוך – נשמיע את הקול היהודי ונשנה מציאות!

הפוסט שקראת עכשיו, לא במקרה נמצא כאן, בקול היהודי. צוות הקול היהודי משקיע יום-יום המון מחשבה ועבודה קשה כדי להביא לגולשים שלנו חדשות ומידע שאין בשום מקום אחר, ולתת במה לקול היהודי, שפעמים רבות מושתק בידי כלי התקשורת והרשויות במדינה.

כעיתונות עצמאית, אנו פועלים ללא מטרות רווח. כעת יצאנו לקמפיין גיוס המונים מוגבל בזמן, כדי להקים מערכת תחקירים חדשה שתיצור שינוי משמעותי במציאות.

הצטרפו עכשיו לפרויקט – והיו שותפים בתקשורת יהודית-ערכית ועצמאית

לחץ כאן

תגובות (9) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


3 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 30 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד