בע"ה י"ג סיון תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

צפו: הורי נוער הגבעות: "מצדיעים לילדינו"

​מאות אורחים הגיעו לגבעת "קומי אורי" ליד יצהר, להפנינג חגיגי שנערך תחת הכותרת "נוער הגבעות - להכיר מקרוב" - צפו

  • יח"צ
  • י"ט ניסן תשע"ח - 10:22 04/04/2018
גודל: א א א

הראל טל בהופעה ב"קומי אורי" (צילום: אלחנן גרונר)

מאות אורחים מרחבי הארץ ובהם הורי עשרות נערי גבעות השתתפו בהפנינג חגיגי בגבעת "קומי אורי" שליד יצהר, בה מתגוררים ארבע משפחות צעירות וקבוצת בני נוער. 

דידייה שטיין, תושב רעננה ועולה מצרפת, עלה לברך כנציג ההורים של נערי הגבעות. "אנחנו מאוד גאים בבן שלנו ובחברים שלו שנמצאים פה ומיישבים את ארץ ישראל. הם מנסים לחפש את הדרכים הנכונות איך להגדיל את ההתיישבות. אנחנו עלינו לארץ וגרים באיזור המרכז אבל הילדים שלנו כבר התקדמו לכאן. הנוער הזה חושב ועובד קשה יום ולילה למען ארץ ישראל ומגיעה לו הערכה גדולה". 

צילום: שלמה מלט

הרב דוד דודקביץ, רב היישוב יצהר סיפר על הימים הראשונים של הקמת הגבעות הראשונות ביצהר לפני כחצי יובל. "הקמת הגבעה הראשונה היתה נראית כחלום רחוק. גם יוסף הצדיק היה בעל חלומות. ברוך השם בזכות המסירות של החלוצים, הוקמה שכונה ועוד שכונה. עוד ועוד נקודות אור של יישוב הארץ, תורה ויראת שמים". 

"האירוע היום חגיגי ומשמח, ומאוד מחמם את הלב לראות את כל מי שהגיע לכאן", אמר אלישע ירד, גיבור הסרט הדוקומנטרי "הגבעה האחרונה", שסיפר על ההתמודדויות וחיי היום יום במקום. 

יוסי דגן, ראש מועצת שומרון בירך את המשפחות הנאחזות במקום. "מעבר לקשיי היום יום, השכונה הזו עוברת לא מעט הטרדות על ידי ערבים וארגוני שמאל. המשפחות החלוצות שגרות כאן, ובפרט הנשים, ראויות לשבח במיוחד".

האירוע הופק על ידי תושבי יצהר ונערי הגבעות, יחד עם ארגון "אר"י ישאג", מיזם הפועל להבאת בחורי ישיבות לגבעות. נערי הגבעות איישו את שלל תחנות ההפעלה והמשחקים למאות הילדים. בסיום האירוע שנחתם בהופעה של הזמר הראל טל, קיבלו המשתתפים מזכרת סמלית מהאירוע - מלחיה ועליה הכיתוב "נוער הגבעות - מלח הארץ". 

תגובות (11) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 14 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד