בע"ה י"ב תמוז תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close
פרסום ראשון:

המנהל האזרחי הסדיר את הגישה למתחם הבלתי חוקי

המנהל האזרחי בנה מדרגות אבן וסידר גישה נוחה אל מתחם ההסעות הבלתי חוקי המשמש אלפי ערבים בצומת גיתי אבישר בשומרון: "לשימוש כלל התושבים", אמרו במנהל

  • דוד אור שחר
  • י"ב אב תשע"ט - 17:48 13/08/2019
גודל: א א א
המדרגות שבנה המנהל (צילום: אברהם הכהן)
המדרגות שבנה המנהל (צילום: אברהם הכהן)

פרסום ראשון: המנהל האזרחי בנה מדרגות בטון מאסיביות המסדירות את הגישה למתחם הבלתי חוקי בצומת גיתי אבישר בשומרון. מדובר במתחם הסעות בו משתמשים אלפים מערביי האיזור, ממנו הם יוצאים וחוזרים לעבודות שונות.

סיפורו של המתחם הבלתי חוקי נחשף בעבר באתר קול היהודי וסוקר בהרחבה. לפני קרוב לשנתיים התברר כי ערבים הקימו מתחם לא חוקי סמוך לצומת גיתי אבישר ליד כביש 5 בשומרון הכולל שוק מאולתר, מספר מבנים עראיים וסככות, וכן חניית רכבים המשמשת כמעין תחנת מוניות לכפרי האזור.

הורידו עכשיו את אפליקציית הקול היהודי לטלפון הנייד >>

הירשמו לתפוצת הווצאפ של הקול היהודי >>

המתחם כולו לא חוקי ונמצא בשטח C בתוך תחום תכניות כביש חוצה שומרון (כביש 5), הכביש הראשי המקשר את גוש דן עם העיר אריאל וישובי השומרון.

לקול היהודי נודע אז כי למרות פנייה של עו"ד מתנועת רגבים למנהל האזרחי בה דרש לאכוף את החוק במקום ולפרק את המתחם, ולמרות שבקרבת מקום בוצע פיגוע דקירה בסמוך לזמן בניית המתחם, במנהל האזרחי התחמקו מביצוע ההרס.

רק לאחר שדבר המתחם נחשף כאן בקול היהודי הודיעו במנהל כי יערכו במקום פעולות אכיפה. שבועיים לאחר הפרסום אכן הוציאו במנהל צווי אכיפה למתחם ושלושה שבועות לאר מכן פינה המנהל האזרחי את המקום.

עם זאת, לאחר מכן בנו שוב הערבים מספר מבנים בלתי חוקיים במקום וההתנהלות שבה לסדרה. 

פו: המדרגות שנבנו במקום

אם כאן הייתה הסאגה מסתיימת, ניחא. אלא שלפני מספר שבועות קיבלנו מספר תלונות מתושבי האיזור מהן עולה כי במקום נבנו מדרגות אבן ובטון מאסביות היורדות משטח הצומת אל המתחם הלא חוקי. מאחר ולא מדובר בעבודות הנעשות בין לילה ומכיוון שהבנייה הבלתי חוקית במקום נאכפה בעבר כבר מספר פעמים, ביקשנו לשאול את המנהל האזרחי האם דבר העבודות ידוע להם, ואם כן האם הבניה המדוברת קיבלה אישורים כנדרש? 

במידה וכן, שאלנו את המנהל האזרחי, האם יתכן שרשויות המדינה יאפשרו גישה מיטבית למתחם שכולו בנוי בניגוד לחוק?

את הפנייה הגשנו לפני למעלה משבועיים. מאז ניסינו שוב ושוב לקבל התייחסות לשאלתנו אך זו בוששה לבא. במנהל ניסו לדחות אותנו פעם אחר פעם ואף התעלמו מן השאלה באופן מוחלט.

אלא שבימים האחרונים התקבלה סוף סף התשובה המיוחלת - ואכן, כפי ששיערנו, המנהל האזרחי עצמו יזם את בניית מדרגות האבן. במנהל הדגישו כי המדרגות נועדו לנוחות תושבי האיזור. אמנם המקום אינו רחוק מאוד מהעיר אריאל, אך נראה כי תושביה אינם עושים כל שימוש במדרגות המושקעות.

היחידים שנהנים מהשימוש הינם אלפי הפועלים הערבים המגיעים למתחם ההסעות הבלתי חוקי שכאמור ממוקם בתחתית גרם המדרגות.

לנוחות הגולשים נצרף את תגובת המנהל האזרחי במלואה:

"במקום ננקטו מספר פעילויות אכיפה בעבר. כמו כן, הנושא מוכר לגורמי האכיפה במנהל האזרחי ואכיפה תתבצע במקום בהתאם להנחיות ולשיקולים המבצעיים. עם זאת, נדגיש כי גרם המדרגות נבנה לשימוש כלל התושבים על מנת שיוכלו לרדת אל מגרש ההיסעים הסמוך".

כלי תקשורת עצמאי זקוק למימון כדי לפעול - הצטרפו עכשיו להשמעת הקול היהודי >>

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 37 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד