בע"ה כ"ח אייר תשפ"ב
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

גוש עציון: שוב פרובוקציה משטרתית

שוב פרובוקציה משטרתית ביישוב בת עין: שוטר התחזה לעובד ערבי ברכב 'בזק' במטרה להתסיס את השטח ולהביא למעצר תושבים. עו"ד פולסקי "במקום לתפוס מחבלים ומתפרעים ערבים, למשטרה יש זמן ליצור פרובוקציות".

  • מערכת הקול-היהודי
  • י"ג אייר תשפ"א - 12:56 25/04/2021
גודל: א א א
(צילום: צעירי בת עין)
(צילום: צעירי בת עין)

פרובוקציה בישוב בת עין בגוש עציון: בשבוע שעבר התחזה שוטר לעובד 'בזק' ערבי בכדי להתסיס את השטח ולהביא למעצר פעילי ימין ותושבי המקום. תושבי הישוב העירניים זיהו מזל"ט משטרתי שחג בשמי הישוב, וחשפו את התחזות השוטר. את המקרה פרסמה הבוקר לראשונה כרמל דנגור, כתבת חדשות כאן תאגיד השידור.

התושבים סיפרו כי השוטר צעק והתגרה בתושבים, אולם למרות הפרובוקציה לא נוצר שום מגע בינם ובינו. התושבים הבינו כי מדובר במארב משטרתי ועזבו את המקום, ולאחר מכן עזב גם השוטר המתחזה. 

לקבלת עדכונים מהקול היהודי בווצאפ >> | הירשמו לניוזלטר שלנו >> | ​הורד את האפליקציה של הקול היהודי 

בתיעוד האירוע נראה השוטר המתחזה ברכב בעל מדבקה של חברת 'בזק'. כמו כן ליד מוסדות החינוך של היושב נראו מספר שוטרים כשמעליהם מסתובב המזל"ט המשטרתי, שצבעו שחור.

עו"ד משה פולסקי מארגון חוננו ביקר את התנהלות המשטרה "‏שוב אנו עדים לפעילות משטרתית יזומה, למעשה לפרובוקציה משטרתית. שבה משטרת ישראל שולחת שוטרים סמויים מוסווים לעובדי בזק להסתובב בבת עין, להתגרות בתושבי בת עין היהודים על מנת ליצור איזה אירוע, איזה חיכוך - כדי שבסופו של דבר יעצרו יהודים".

פולסקי הוסיף "די, אין מקום לפרובוקציות האלה. הדבר מאוד מצער, אפילו מקומם, שמשטרת ישראל במקום להפנות את כל האמצעים, את כל הסוכנים הסמויים כדי לתפוס מחבלים ופוגעים ערבים בימים שהטרור והאלימות מרימים ראש, משטרת ישראל יש לה את הזמן ליצור פרובוקציות משלה. חבל".

כזכור, בעבר היו מקרים דומים בבת עין עצמה, כוכב השחר, יצהרגאולת ציון, חוות גלעד, גבעת רונן, סוסיא, ועוד בהם ימ"ר ש"י הפעיל כוחות מוסווים על מנת לעורר פרובוקציות בישובים היהודיים. במספר מקרים בתי המשפט מתחו ביקורת חריפה על התנהלות זו של המשטרה שייצרה אירוע שהיה עלול להסתיים בירי של אנשי ביטחון או תושבים הבטוחים כי מדובר במחבלים ובאירוע חדירה.

ממועצה אזורית גוש עציון בחרו בשלב זה שלא להגיב למקרה.

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 62 מהשבוע האחרון