בע"ה י"ז אדר תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

השופט: "להפעיל מידתיות ושיקול דעת כלפי עצור הבית המנהלי"

מידי לילה שוטרי מחוז ש"י מגיעים לביתו של עצור בית מנהלי ביצהר ומפריעים למשפחתו. בעקבות דרישת עצור הבית המנהלי, בימ"ש הורה למשטרה להפעיל שיקול דעת ומידתיות

  • יח"צ
  • ט"ו כסלו תשפ"א - 13:26 01/12/2020
גודל: א א א

שופט בימ"ש השלום בפ"ת, ארז מלמד הורה למשטרת מחוז ש"י כי "המשיבה מתבקשת להפעיל שיקול דעת ומידתיות בכל הנוגע בביקורים בביתו של המבקש", זאת בעקבות פנייתו של עו"ד עדי קידר מארגון חוננו בבקשה למתן צו צמצום למשטרה בביקוריה אצל עצור בית מנהלי מיצהר. עוד דרש עו"ד קידר כי המשטרה תבצע את בדיקותיה בשעות סבירות בלא להטריד את בני משפחתו.

מדובר בצעיר כבן 20, אשר הוצא כנגדו ע"י אלוף פיקוד מרכז, צו ההגבלה מנהלי אשר מחייב אותו לשהות במעצר בית לילי בבית הוריו ביצהר. בשל צו ההגבלה מידי לילה, ולעיתים אף מספר פעמים במהלך הלילה, מגיעים שוטרים ממחוז ש"י לוודא כי הוא נמצא בביתו. ביקוריה של המשטרה נעשים בשעות מאוחרות תוך הפרעה והטרדה של כל בני המשפחה, כך לטענת הצעיר ובני משפחתו.

בבקשה לביהמ"ש השלום בפ"ת תיאר עו"ד קידר, כי מידי לילה מגיעים כוחות המשטרה בשעות לא סבירות לבית המשפחה, תוך שימוש בפנסים אשר מאירים את הבית ובכך גורמים לעוגמת נפש רבה מצד יושבי הבית. בבקשה תואר כי באחד הלילות השבוע אף הגיעו כוחות המשטרה 3 פעמים לוודא את נוכחותו של העצור המנהלי בבית והבדיקות כולם נערכו לאחר חצות. בכל בדיקה העירו השוטרים  את בני המשפחה פעם אחר פעם.

לקבלת עדכונים מהקול היהודי בווצאפ >> | הירשמו לניוזלטר שלנו >> | ​הורד את האפליקציה של הקול היהודי >>

עוד טען עו"ד קידר כי  "המשטרה אינה מעיזה לעשות כן לסוחרי סמים ועבריינים אלימים" ולאור כך אמר בבקשתו כי על אף שלצעיר ניתן צו מנהלי המחייב אותו במעצר בית לילי "אין הדבר צריך לתת לגיטימציה להטרדה של צדדים שלישיים, ויש לתת הוראות בעניין".

נזכיר כי צווי ההגבלה המנהליים, מוצאים ללא ראיות או משפט ומטילים על נערים ובחורים ברחבי יו"ש שחלקם ללא עבר פלילי כלל, הגבלות קשות. ההגבלות כוללות הרחקות משטחי יו"ש, מעצרי בית ליליים, מעצרי בית מלאים, איסורי יצירת קשר והגבלות נוספות. נציין כי בהוצאת הצווים, לא מוצגות לנערים, לבחורים ולעורכי דינם ראיות או אישומים ספציפיים, אלא אמירות כלליות כי הנערים מסכנים את ביטחון האזור, וצה"ל והשב"כ מסרבים לחשוף על מה נשענים חשדותיהם כיוון שחשיפת של המיידעים עלולה לטענתם לפגוע בביטחון המדינה.

לאחר ההחלטה מסר עו"ד עדי קידר כי "נמתין ונראה האם משטרת ישראל ובשב"כ מיישמים את החלטת בימ"ש. אנו מצפים כי תעשה סוף להתעללות במורחקים ובני משפחותיהם והקצאת והמשאבים המיותרת בעניין זה".

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 16 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד