בע"ה כ"א תמוז תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

התושבים מונעים בגופם את העבודות לבניית העיר הערבית

העבודות לבניית עיר ערבית סמוך לישוב עמיחי נמשכות במרץ והתושבים לא מוכנים לוותר. "תושבי האזור הוקפצו והם מונעים את העבודות בפועל".

  • יהודה פרל
  • י"ט אלול תשע"ט - 09:39 19/09/2019
גודל: א א א
(גאולת ציון בחזון ובמעש)
(גאולת ציון בחזון ובמעש)

לאחר שהעבודות נעצרו בשל המאבק, לפני כשבוע חזרו הכלים הכבדים לעבוד בשטח שנמצא בין הישובים עדי-עד ועמיחי שבבנימין.

מדובר בשטח הנמצא בשליטה אזרחית פלסטינית וביטחונית ישראלית (שטח B) ובנייה במקום מהווה סכנה בטחונית עבור תושבי האזור. על פי תכנית הישוב עמיחי הסמוך ותכנית העיר הערבית החדשה, בתיהם של אלו ואלו יהיו קרובים מאוד אחד לשני.

על פי המידע שהגיע לקול היהודי, העבודות במקום נמצאות בשלבים מתקדמים, כאשר הוכשרו במקום מגרשים רבים ואחרים כבר בשלבים שונים של בנייה. "הם התקדמו הרבה לאחרונה ועובדים שם בכל הכוח", אמר תושב האזור בשיחה עם הקול היהודי.

תושבי האזור מנהלים מאבק כנגד בניית העיר הערבית המסוכנת, וכעת בכל יום מתקיימות במקום תפילות מנחה. מידי פעם, מגיעים תושבים מהישובים הסמוכים ומונעים בגופם את העבודות בשטח.

כך למשל ביום חמישי בבוקר הגיעו עשרות תושבים מיישובי גוש שילה לשטח העבודות. כוחות צה"ל ומג"ב הגיעו למקום ומנעו מהכלים הכבדים להגיע לשטח בכדי למנוע חיכוך עם התושבים.

"מספר פעמים תושבים הוקפצו לשטח ועצרו את העבודות בפועל והפועלים הערבים ברחו מהמקום. רק כשצבא ומג"ב הגיעו לשמור עליהם הם חזרו לעבוד. כבר כמה פעמים שהתושבים עצרו את העבודות בצורה רצינית".

התושבים מבהירים כי בקרוב הם מתכננים להחריף את המאבק, ואינם מוכנים לאפשר בניית עיר ערבית חדשה באזור, בייחוד כשמדובר בכזו שתסכן את חיי תושבי האזור.

מהמועצה האזורית מטה בנימין נמסר לקול היהודי, כי המועצה פועלת בנושא.

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 9 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד