בע"ה ד' סיון תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

התראה נמסרה באיחור: "הזדמנות לאלוף לא לחתום על 'צו סטאלין'"

התראה על צו מנהלי נמסרה באיחור של חודש וחצי. עו"ד מנשה יאדו "הזדמנות טובה לאלוף הפיקוד לא לחתום על צו 'סטאלין' שכזה"

  • יח"צ
  • כ"ו אדר תשפ"א - 16:26 10/03/2021
גודל: א א א

התראה לפני צו מנהלי נמסרה לצעיר תושב יו"ש כחודש וחצי לאחר שנחתמה, ללא שידוע על קשר למעשה אלימות כלשהו. ההתראה עצמה כללה סעיף בודד ועמום, ללא ציון אירועים ספציפיים. עו"ד מנשה יאדו מארגון חוננו המייצג את הצעיר פנה לאלוף פקמ"ז "הזדמנות טובה לא לחתום על צו 'סטאלין' שכזה".

ההתראה, שנחתמה בחודש ינואר, נמסרה לצעיר יהודי בשנות העשרים לחייו רק בתחילת מרץ, כחודש וחצי לאחר החתימה. עו"ד מנשה יאדו מארגון חוננו פנה במכתב לאלוף פיקוד המרכז תמיר ידעי בבקשה לא לחתום על הצו המדובר, ותיאר את פער הזמנים ככשל יסודי.

 "אין חולק כי צו מנהלי יוצא נגד אדם כמוצא אחרון.. אך ורק על מנת למנוע התממשות של סיכון קרוב לוודאי לפגיעה משמעותית בביטחון או בשלום הציבור", נכתב בבקשה.

הירשמו לתפוצת הווצאפ של הקול היהודי >> //  הורד את האפליקציה של הקול היהודי >>  // הצטרפו לערוץ הטלגרם של הקול היהודי >>

עו"ד יאדו טען כי אילו אכן היה צורך בטחוני הכרחי להוצאת הצו הרי שההתראה היתה נמסרת לצעיר מיד, ועיכוב של חודש וחצי במסירה מהווה חוסר אחריות ביטחוני. ומאידך, העיכוב יכול להצביע על כך שלא היה צורך בטחוני מיידי להוצאת הצו ולמרות זאת נחתמה התראה לצורך הוצאתו,  דבר המהווה חוסר אחריות כלפי זכויות אדם. כך או כך, חתימה של צו והנחתו במגירה למשך חודש וחצי מלמדת על כשל  בנושא הכה רגיש של הצו מנהלי.

לדבריו מצביע הדבר על שחיקה מסוכנת בחתימת הצווים המנהליים, המשתקפת מנסיבות האירוע "בשנתיים וחצי האחרונות יש שחיקה מסוכנת של הרתיעה הטבעית בפני הוצאת צווים מנהליים, והדינמיקה המתוארת בזה מוכיחה זאת".

לאור זאת מבקש עו"ד יאדו מאלוף פיקוד המרכז תמיר ידעי שלא לחתום על הצו המדובר "התראת מדף בת חודש וחוצי לא יכולה לשמש יסוד להוצאת צו שיגרום לפגיעה כה קשה בפרט ובזכויותיו.. האלוף התבטא בחומרה כלפי הצווים, ונוכח אותה התבטאות ובמכלול הטענות שלעיל אנו תקווה כי מהצו הזה תיחסך חתימתו".

עו"ד יאדו מסר "אלוף הפיקוד שאמר, ובצדק גמור, שצווים מנהליים מתאימים לסטאלין זכה להזדמנות טובה לא לחתום על צו מנהלי שכזה, ולא לפעול בהתאם לדימוי שהוא לא רוצה שידבק בו".

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 323 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד