בע"ה ה' תמוז תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

חוגגים 17 שנה לבית חוגלה

טקס חגיגי לציון 17 שנים לעלייתו לקרקע של היישוב בית חוגלה יתקיים ביום חמישי הקרוב. "בעזרת ה' עוד תשוב הישיבה ל'שלום על ישראל'"

  • כ"ו תמוז תשע"ח - 12:40 09/07/2018
גודל: א א א
בית חגלה
בית חגלה

 

בבית חוגלה הסמוך ליריחו ייתקיים ביום חמישי הקרוב טקס חגיגי לציון 17 שנים לעליית היישוב לקרקע. ארנה קובוס, מנהלת המקום ודמות המרכזית בו מיום היווסדו סיפרה בשיחה עם הקול היהודי על ההתפתחויות מאז ועד היום, על המאבקים שהיו ועל המחשבות לעתיד.

"לפני שבע עשרה שנה התחלנו כאן. זה התחיל כבדיחה שהצבא אמר לי שאני יכולה לשבת במקום שאנחנו היום", נזכרת קובוס.

"לפני זה הייתי במחנה אלישע, ליד יריחו. ואז קרתה שריפה גדולה בביה"כ שלום על ישראל והצבא כבר ידע אז שהולכים לתת את כל השטח לערבים אז הם אמרו לי שאני צריכה לצאת משם. אני לא הסכמתי עד שהגיע המח"ט החדש והראה לי את השטח איפה שאנחנו היום ומאז אנחנו כאן".

בשנים האחרונות החל המקום להתפתח ואף גרעין משפחות ראשוני הגיע להתיישב במקום. "ברוך ה' מאז התפתחנו לפני כמה שנים הצטרפנו לאמנה ואז ביקשתי מהם גרעין והם הביא שש משפחות. כעת המנהל כל הזמן בהיכון עלינו אבל עדיין ברוך ה' לא הרסו שום דבר חוץ מקראוונים שהבאנו והם לקחו", היא מספרת.

"היו לנו בעיות עם מים והצלחנו בה לפתור את הבעיות. היום יש מטעים של זיתים רימונים ותמרים קיבלתי עכשיו גם הקצאת קרקע ומים דברים מתקדמים לאט לאט אבל מתקדמים", אומרת ארנה בתקווה.

באירוע הקרוב צפוי להשתתף נגן הקלרינט הנודע משה (מוסא) ברלין והרב שמואל יניב ימסור למשתתפים שיעור תורה. ככל הנראה גם שר החקלאות אורי אריאל יגיע למקום.

קובוס מספרת על רעיון חדש ישן שכעת מתפתח באיזור והוא החזרת הישיבה של תלמידי הרב גינזבורג לבית הכנסת העתיק שלום על ישראל.

"עכשיו הרב גינזבורג התחיל לעבוד על זה שהישיבה תחזור לשלום על ישיראל. בעקבות כך יש עכשיו כל מיני מגעים עם משרד הביטחון לראות איך זה קורה מבחינה בטחונית. בנתיים מגיעים בחורים מהישיבה שלו יחד עם בחורים מישיבות נוספות ולאט לאט מגבירים את הנוכחות כאן. בעזרת ה' גם זה יקרה" סיכמה.

בזכות קוראים כמוך – נשמיע את הקול היהודי ונשנה מציאות!

הפוסט שקראת עכשיו, לא במקרה נמצא כאן, בקול היהודי. צוות הקול היהודי משקיע יום-יום המון מחשבה ועבודה קשה כדי להביא לגולשים שלנו חדשות ומידע שאין בשום מקום אחר, ולתת במה לקול היהודי, שפעמים רבות מושתק בידי כלי התקשורת והרשויות במדינה.

כעיתונות עצמאית, אנו פועלים ללא מטרות רווח. כעת יצאנו לקמפיין גיוס המונים מוגבל בזמן, כדי להקים מערכת תחקירים חדשה שתיצור שינוי משמעותי במציאות.

הצטרפו עכשיו לפרויקט – והיו שותפים בתקשורת יהודית-ערכית ועצמאית

לחץ כאן

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


3 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 36 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד