בע"ה י"ג תמוז תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

יריחו: ערבים אטמו מערות קבורה בבטון

שוב פוגעים ערביי יריחו בהיסטוריה היהודית בעיר - מערות קבורה מימי בית שני נאטמו בקירות בטון שהציבו הערבים

  • ט"ו אייר תשע"ט - 16:52 20/05/2019
גודל: א א א
מערת הקבורה שנסתמה (תרבות ומורשת יריחו)
 (תרבות ומורשת יריחו)
מערת הקבורה שנסתמה (תרבות ומורשת יריחו) (תרבות ומורשת יריחו)

ערביי יריחו הנמצאים באופן חופשי באתרים הארכיאולוגיים השונים בסביבות העיר פוגעים לא פעם באתרים היהודים ההיסטוריים בעיר כאשר הם מנצלים את המצב בו אין כניסה יהודית לעיר באופן חופשי.

"לצערנו הגדול הערבים כנראה אטמו בקיר בטון את המערה החדשה שחשפנו לפני שנה ושלושה חודשים כדי למחוק כל מידע וזכר לתרבות ישראל  שפרחה כאן", סיפרה ארנה קובוס מהמרכז לתרבות ומורשת יריחו לקול היהודי.

"לא יעזור להם כי אנחנו ממשיכים לבקר וכל אבן שם ובכל מקום מדברת עברית, זאת אומרת-מסורת ישראל".

קובוס מפנה אצבע מאשימה כלפי צה"ל "אני מאשימה את צה"ל שלא נותנים לצבור לבקר חופשי למרות שזה שטח  ישראל c. יוצא שצה"ל מעודד את הערבים לכבוש את שטח ישראל בבניה עניפה תוך הרס מסורות ישראל בארמונות  חשמונאים, מערות הקבורה וארמונו של הורדוס", אומרת קובוס.

"בהתאם למחקרה של פרופסור רחל חכלילי ישנו בית קברות מתקופת בית שני צפונית לארמונות החשמונאים עד לבסיס דיה. המערה החשובה ביותר הייתה מערת גולית אותה הרסו הערבים לפני חנוכה תשע"ח בשנה שעברה.

השנה חשפתי מערה חדשה בקרבת מקום  ואנשים התחילו להגיע לבקר. ואז ביום ו' בשבוע שעבר שנסענו לבקר עם מטיילים מצאנו קיר בטון אוטם אותה. כך משתדלים למחוק את מסורתנו  כאשר כל אבן זועקת נוכחות יהודית ישראלית".

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


3 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 30 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד