בע"ה ה' תשרי תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

כשהעיתונאי אור הלר נתקל בעובדות

הכתב הצבאי של ערוץ 13 אור הלר דיווח לאחרונה מספר פעמים על אירועים בהם הותקפו לכאורה כוחות משטרה בישוב יצהר. אלא שכתב הקול היהודי חשף את העובדות האמיתיות. כיצד הגיב הלר?

  • מערכת הקול-היהודי
  • ט' חשון תש"פ - 10:20 07/11/2019
גודל: א א א

על רקע המתיחות בישוב יצהר שבשומרון, מאז קיבל תושב הישוב נריה זארוג צו מנהלי המגרש אותו מביתו ומשפחתו, התרחשו עימותים בין תושבים לבין כוחות הבטחון, במקרים שונים.

בתחילת השבוע פרסם דובר משמר הגבול כי "רכב של משמר הגבול של משטרת ישראל נרגם הערב באבנים בכניסה לישוב יצהר. מדובר ברכב ממוגן. אין נזק ואין נפגעים".

הכתב והפרשן הצבאי של ערוץ 13 העלה את הודעת דובר מג"ב לעמוד הטוויטר שלו והוסיף "ההערכה במג"ב: מיידי האבנים הסתתרו בתוך גן ילדים בכניסה ליצהר הסגור בשעה זו כמובן ומשם יידו את האבנים על לוחמי משמר הגבול".

כתב הקול היהודי, אלחנן גרונר, המתגורר בישוב יצהר, הגיב להלר וחשף בפני גולשי הטוויטר את העובדות. "נשמה, אין בכניסה ליצהר שום גן ילדים. תחזור למתדרכים שיסבירו לך קצת יותר טוב את השטח", כתב גרונר.

אור הלר הגיב לגרונר וכתב "האבנים נזרקו על פי החשד על לוחמי מגב בתוך גן הילדים 'תלתן' ביצהר".

עוד בנושא:  חשיפה: "עלילת דם" של ערוץ 10 נגד המתיישבים

גרונר לא נשאר חייב "לייתר בטחון" כפי שכתב, פנה לדובר משמר הגבול וזה הבהיר כי לא התרחש אירוע נוסף מלבד זה שהתרחש באותו הערב סמוך לכניסה לישוב יצהר. "השקעתי בך והלכתי לשטח לבדוק ואין סיכוי שמתוך הגן נזרקו אבנים. יש שם חומה פלוס גדר פלוס ברושים (סה"כ כ:4-5 מטר) שחוסמים שדה ראייה וגישה לכביש".

כדי להסיר לעז, הוסיף גרונר מפה של הישוב יצהר עם הסימונים של הכניסה לישוב יצהר ושל גן תלתל, ממנו, לפי דבריו של הלר, נזרקו האבנים. במפה, המרחק בין גן הילדים המדובר למקום האירוע הוא מעל 470 מטרים.

"הנה מפה שמראה מה המרחק בין גן תלתן לכניסה ליצהר. נראה לי מישהו הטריל אותך", סיים גרונר את הדיון. הלר לא הגיב בשלב הזה, אך מאוחר יותר, כך מתברר החליט לחסום את גרונר מחשבון הטוויטר שלו.

"מתברר שאור הלר פחות מתחבר לזה ששוב ושוב הבאתי לו עובדות מול הפנים....".

מאור הלר טרם נמסרה תגובה. והיא תפורסם לכשתתקבל.

 

   | הלר דיווח על עימות בפינוי – שהתברר כפייק ניוז

במקרה אחר בשבוע שעבר, לאחר שכוחות משטרה פינו את גבעת שבח הארץ סמוך לישוב יצהר, דיווח אור הלר כי "גם בפינוי מבני העץ הבוקר הושלכו אבנים לעבר כוחות מג"ב שבצעו את הפינוי. לוחמי מג"ב השתמשו בגז מדמיע כנגד הפורעים".

גם אז, ערכנו בקול היהודי בדיקה בסיומה התברר כי לא היו אבנים ולא גז. גם דובר מג"ב הכחיש כי השוטרים נאלצו להשתמש בגז. "נשמע שמישהו האכיל אותך במידע שגוי. אם יש לך ראיות לכך שהיו אירועים כאלה היום אודה לקבלו", כתב גרונר אז בטוויטר. מיותר לציין שהלר לא הביא ראיות לדבריו.

 

תגובות (5) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


2 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 8 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד