בע"ה ב' סיון תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

למרות האישור שניתן - צה"ל עצר את הרצאתו של איש הלח"י

כ-100 איש השתתפו בהרצאתו של עזרא יכין במעלות חלחול, כחלק מפעילות בדרך להקמת נקודת התיישבות במקום. צה"ל פיזר את ההרצאה // צפו בוידאו

  • מערכת הקול-היהודי
  • ח' אב תש"פ - 10:43 29/07/2020
גודל: א א א

גרעין ההתיישבות ביהודה קיים השבוע פעילות בשטח מעלות חלחול.

מדובר בגרעין משפחות מרחבי גוש עציון ויהודה הדורש להקים ישוב ב"מעלות חלחול". הגרעין קיים כבר מספר ארועים בשטח, כולל עליה לילית לפני כחודש. בשעות אחר הצהרים בתחילת השבוע, הגיעו עשרות בני נוער לשיחת חיזוק בשטח מפי לוחם הלח"י עזרא יכין.

לדברי ריעות ון-לואן חברת הגרעין, האירוע תואם ואושר על ידי מפקד החטיבה והתקיים על פי הנחיות משרד הבריאות, בפועל בשטח עוכבו המשתתפים במשך זמן ארוך. לאחר דין ודברים ועיכוב של שעתיים וחצי אפשר צה"ל את העלייה לשטח וההתארגנות לשיחה.

לקבלת עדכונים מהקול היהודי בווצאפ >>

לאחר מכן, במקום לאפשר את סיום השיחה ופיזור מסודר של בני הנוער, התעקש הסמח"ט לעצור את השיחה עשרים דקות לאחר תחילתה המשתתפים מדווחים כי שוטרי המג"ב שהגיעו למקום איימו לעצור את עזרא יכין. בני הנוער בחרו שלא להגרר לעימות, ירדו מהגבעה והמשיכו את השיחה בצומת הסמוך. 

מגרעין התיישבות ביהודה נמסר, כי "למרבה הפלא למרות שהערבים משתלטים כל הזמן על אדמות המדינה ובונים בצורה לא חוקית בכל האיזור באין מפריע, בחר סמח"ט עציון להתנכל לשיחה חשובה וחינוכית לבני הנוער". בגרעין מוסיפים: "אנחנו מצרים על כך שסמח"ט עציון קיבל החלטה בלתי הגיונית לפזר מפגש צעירים עם לוחם הלח"י עזרא יכין במקום להצטרף אל המאזינים וללמוד עוד פרק חשוב במלחמות ישראל".

מדובר צה"ל נמסר בתגובה, כי "ראשית, יש לציין את ההערכה הרבה שרוכשים הגורמים בשטח לעזרא יכין ופועלו. השטח המדובר נחשב תחת תפיסה צבאית, ומלכתחילה יש לקבל את אישור הצבא לשהיה בו. המארגנים קיבלו אישור לשהיה במרחב בתנאי לעמידה בהגבלות הקבועות בחוק ביחס לקורונה על מנת שלא לסכן את המשתתפים ולמנוע פגיעה בבריאות הציבור. המשתתפים באירוע לא עמדו בתנאים שסוכמו עימם מראש, ולמקום והגיעו כ-100 משתתפים".

עוד הוסיפו בצה"ל ואמרו, כי "לאחר דין ודברים אושר לנוכחים לסיים את ההרצאה בהגבלת לזמן קצוב ובסיומו פנו הגורמים בשטח למשתתפים בבקשה לרדת למטה. אלה מיאנו לרדת מהגבעה. הסמח"ט לא ניגש אל מר עזרא יכין ולא איים במעצרו חלילה".

תגובות (2) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


12 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 96 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד