בע"ה ט"ו תמוז תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

לקראת תכנית המאה: דגן נפגש עם ראשי האוונגליסטים

ראש מועצת שומרון נפגש עם בכירים המקורבים לטראמפ וביקש שיגנו על יהודה ושומרון. הללו הבהירו: בגוש קטיף יהודים ביקשו שלא נתערב"

  • מערכת הקול-היהודי
  • ט' אדר ב תשע"ט - 20:41 16/03/2019
גודל: א א א
דגן בארה"ב (מועצה איזורית שומרון)
דגן בארה"ב (מועצה איזורית שומרון)

בימים האחרונים נפגש ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן, יחד עם משלחת הסברה מהשומרון לוושינגטון, וקיים סדרת פגישות וכנסים, בבית הלבן, ובקונגרס האמריקאי, עם בכירים, במערכת הפוליטית בארה"ב ועם מקורבים לטראמפ, מבכירי האוונגליסטים המהווים את בסיס התמיכה של טראמפ הנחשבים למשפיעים ביותר על הבית הלבן, ונאם בפני 50 חברי קונגרס במהלך מעין ישיבת סיעה של המפלגה הרפובליקנית, זאת במטרה לגייס את הקול האוונגליסטי כנגד כל פגיעה ביהודה ושומרון בכל תוכנית מדינית. 

במועצה האיזורית שומרון אומרים כי ראש מועצת שומרון, הגיע לסיכום עם מנהיג האוונגליסטים, ואחד המקורבים ביותר לטראמפ, על שיתוף פעולה בתחום זה. 

ראשי האוונגליסטים שמעו מדגן שמשמעות ההפרדה בין גושים ללא גושים,  היא וויתור על 90% מהשטח ביהודה ושומרון כולל קבר יוסף, מזבח יהשע בן נון, אלון מורה, שילה ועוד. 

ההחלטה שהתקבלה כאמור היא לפעול במשותף כדי למנוע סיטואציה כזו. 

עם זאת ראשי האוונגליסטים התנו את תמיכתם במהלך, בכך שתתקבל תמיכה בכך גם מהשטח. לדבריהם: כאשר הם התנגדו לפינוי גוש קטיף בתוכנית ההתנתקות "פנו אלינו היהודים, וביקשו שלא נתערב, מכיוןן שהם מעוניינים לפנות את גוש קטיף".

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 14 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד