בע"ה ח' סיון תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

מאות בחורים בחומש בשבת ארץ ישראל

מאות בחורים מישיבות ברחבי הארץ יחד עם רבנים שונים שהו השבת בישוב החרב חומש ב"שבת ארץ ישראל"

  • יח"צ
  • י"ד אייר תשע"ט - 10:56 19/05/2019
גודל: א א א
מוצאי השבת בחומש  (חומש תחילה)
מוצאי השבת בחומש (חומש תחילה)

השבת, פרשת בהר, נהרו אל חומש כשלוש מאות בחורים מכל רחבי הארץ במסגרת שבת ארץ ישראל. שבת ארץ ישראל נערכת כבר מספר שנים במטרה לחבר את הנוער לערכי ארץ ישראל וההתיישבות בה.

בשנים האחרונות נערכה השבת בחומש במטרה לתמוך בפעילות הישיבה במקום ולחזק את הלומדים בה.

יוסי דגן, ראש מועצת שומרון, מסר למשתתפים בשבת: "מחזק את ידיכם בישוב חומש. הרוב הגדול של עם ישראל איתכם ומאחוריכם. ישיבת חומש הם חלוצים וצדיקים ומי שמחזק אותם מחזק את ארץ ישראל. "עלה נעלה וירשנו את הארץ כי יכול נוכל לה".

בשבת השתתף הרב אלישמע כהן, ראש ישיבת חומש המתחדשת שבירך את הבאים ודיבר על הפסוק בפרשה "ושבתם איש אל אחוזתו": "יש לנו חובה להתחזק באמונה ובטחון שה' הוא המנהיג את הארץ וברצונו נתנה לנו. אנחנו כאן אומרים כלפי שמיא שאנחנו מוכנים לשוב לנחלתנו ולא מתכוונים לעזוב אותה. ומתפללים שייתן ה' בלב השרים וחברי הכנסת להצטרף לאלפי הפוקדים את חומש, לעשרות החכי"ם שתומכים ולשוב לחומש".

אבישי, אחד המשתתפים אמר: "בשבת אחת בשנה אני זוכה לקחת חלק פעיל ביישוב הארץ. זה מחבר בינינו לבין ארץ ישראל. אשרי תלמידי ישיבת חומש שזוכים לעשות את זה מידי יום"

מוקדם יותר השבוע ביקרה בחומש קבוצת חברי כנסת יחד עם יו"ר הכנסת ח"כ יולי אדלשטיין במסגרת המאבק שמובילה מועצת שומרון בראשות יוסי דגן לחזרה לצפון השומרון ולביטול חוק ההתנתקות.

בביקור אמר חה"כ אדלשטיין: "האבות המייסדים של המדינה שלנו אמרו שהגבולות ייקבעו איפה שעוברת המחרשה היהודית. אני חושב שגם כאן, בזכות לומדי התורה בחורים שבמסירות נפש בהנהגת הרב אלישמע כהן, יושבים ולומדים כאן, בעזרת ה' היישוב הזה יקום מחדש ויוביל לשרשרת גם לאותם יישובים שפונו ומי ייתן אולי גם עוד יותר" בהמשך, פנה חה"כ אדלשטיין לשאר המשתפפים בסיור ואמר: "אני פונה לחבריי המחוקקים, זאת תהיה המשימה שלנו בכנסת הזו לבטל את חוק ההתנתקות"

בישיבת חומש לומדים 40 תלמידים, מחציתם בעלי משפחות שקבעו את מקומם בחומש. מידי יום מובילה הישיבה את הדרישה לשוב ולתקן את חטא הגירוש. תלמידי הישיבה לומדים בתנאי שטח לא פשוטים, ללא חשמל ומים סדירים, דבר שלא מונע מהם להתמיד בלימוד מעמיק ולקיים סדרי לימוד כמקובל בעולם הישיבות.

תגובות (2) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 7 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד