בע"ה י"ז אדר תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

מה קרה במצוקי דרגות? ממבט של אבא

אב לאחד מנערי הגבעות שהושמו בבידוד במצוקי דרגות, מגיב לפרסומים בכלי התקשורת אודות השתלשלות האירועים. "הפרסומים מגמתיים. התייחסו אליהם כאל כלבים, ללא סיבה"

  • כ"ב ניסן תש"פ - 17:23 16/04/2020
גודל: א א א

בימים האחרונים התפרסמו כמה כתבות משמיצות על נערי גבעות השוהים בבידוד במצוקי דרגות.

לאור השקרים שהתפרסמו, אני רואה את עצמי קודם כל חייב לעשות קצת סדר בדברים:

נערים אלו מבלים יחד את ימי הסגר הכללי. כמה ימים לפני החג נמצא אחד החבר'ה חיובי בבדיקת קורונה. לאור זאת כל החברים ששהו איתו בדירה נדרשו להיכנס לבידוד. בעת הזאת הם התמקמו בגבעת רונן.

במהלך של מועצת שומרון הוצע להם להיכנס לבידוד במלונית. פשוט אנשי המקום חששו, וייתכן שבצדק, שלא ישמרו על הכללים.

לאחר משא ומתן, סוכם שהם יועברו למלונית בירושלים שם יורשו לקיים את הבידוד (בחג) יחד.

כאשר הגיעו למקום הובהר להם שלא יוכלו לשהות יחד אלא שכל אחד יצטרך לשהות לבד למשך שבועיים בחדר בודד.

לאור השינוי, החבר'ה ביקשו לחזור לדירה שלהם על מנת לקיים שם את הבידוד. בדרך חזרה מירושלים סמוך למחלף שורק!!! החברה הבינו שחוטפים אותם למקום לא ידוע והם החליטו לעשות מעשה. איך שהוא גרמו לאוטובוס לעצור שברו חלונות וברחו לשדות. זה המקרה של ונדליזים שפורסם בתקשורת.

בשיחה עם הבן שלי, הוא מספר לי שבכל הדרך התייחסו אליהם כאל כלבים ללא יכולת להתפנות למשך שעות ומי שהעיז לצאת להתפנות לרגע קיבל מכות מהשוטרים.

בסופו של דבר הגיעו למצוקי דרגות שם סוכם על בידוד במחנה צבאי שהקימו בעזרת הצבא. וכך הם מבלים את החג במחנה צבאי באמצע המדבר תחת ציליות.

נתון מעניין: כולם נבדקו קורונה ואף אחד לא נמצא חיובי. נתון די מפתיע כאשר הם שהו למשך שבוע ללא שום זהירות עם אותו חולה הקורונה. הם כבר החליטו שהתשובה חיובית של החבר שלהם הייתה סתם סיפור כיסוי. בינתיים, יש לציין, גם חברם שחלה בקורונה כבר הבריא, במהירות רבה יש לציין.

את השאר אתם יודעים כמוני מאמצעי התקשורת. אני לא מצליח לייצור קשר עם הבן. מהיכרות שלי עם הנערים, לא אתפלא אם הערבים האלו באו לעשות פרובוקציות וגררו אותם לתגובה קיצונית שהם מגדירים אותה הגנה עצמית שלא על פי הוראות פתיחה באש של צה"ל. אין לי מושג וייתכן שאף פעם לא אדע.  אבל אולי אין שום קשר בין האירוע לבין הנערים. ויש להם את זכות החפות.

הבוקר מדווח שהם ברחו וגנבו ציוד של הצבא. אבל כמו שעד עכשיו רוב הדיווחים היו מגמתיים, אני מניח שהם פשוט ברחו עם קופסאות שימורים ומצות של הצבא.

אבא של אחד הנערים.

תגובות (10) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 16 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד