בע"ה ב' סיון תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

מחאת תושבים נגד ההשתלטות הערבית

באירוע מחאה כנגד ההשתלטות הערבית במרחב גוש שילה השתתפו גם חברי הכנסת מסיעות הימין, עו"ד רוטמן: "יש לנו ארץ ישראל אחת, ואנחנו נתיישב בכולה"

  • יח"צ
  • ב' ניסן תשפ"א - 10:37 15/03/2021
גודל: א א א

בעקבות ההשתלטות הערבית שהולכת ומתפשטת בשנה האחרונה מסביב לגוש שילה שבבנימין, ערכו היום מאות מתושבי האזור אירוע מחאה כנגד ההשתלטות.

האירוע התקיים בשטח הסמוך לישוב עמיחי, בו נבנית בימים אלו עיר ערבית בסיוע של הרשות הפלסטינית, שבתיה אמורים להגיע עד למרחק של כ50 מטר מבתי הישוב, מה שיהווה סכנה בטחונית חמורה לתושבים, וימנע התרחבות של הישוב בעתיד.

את המאבק כנגד ההשתלטות, מנהלים תושבי האזור בשנה האחרונה, כדי למנוע את מה שהם מכנים "חנק הישובים" וקביעת עובדות בשטח מצד הרשות הפלסטינית שמשקיעה מאמצים רבים בהשתלטות ובניה באזור.

באירוע השתתפו מתן כהנא מרשימת ימינה, עו"ד שמחה רוטמן ואורית סטרוק ממפלגת הציונות הדתית, שבח שטרן וקטי שטרית מהליכוד ומשה אבוטבול מש"ס.

עו"ד שמחה רוטמן נשא דברים באירוע וקרא לביטול הסכמי אוסלו, וחזרה להתיישבות גם בשטחי A וB: "לאחר שהרש"פ הפרה פעם אחר פעם את הסכמי אוסלו בכך שעשתה מהלכים חד צדדיים בשטח, והגישה נגדינו תביעה לבית הדין בהאג, הגיע הזמן להגיד אוסלו מת, ואם אוסלו מת גם החלוקות שלו מתו. יש לנו ארץ ישראל אחת, ואנחנו נתיישב בכולה, בשטחי A, B IC. איננו פושעי מלחמה, אלא הערבים שמשתלטים על שטחי המולדת ומתיישבים בארץ לא להם", אמר רוטמן.

חה"כ מתן כהנא תקף אף הוא את הסכמי אוסלו, ואת מדיניות הממשלה שממשיכה לקיים אותם באופן חד צדדי: "הרשות הפלסטינית הפרה מזמן את הסכמי אוסלו, ואנחנו כמו פראיירים ממשיכים לקיים אותם, ולאפשר להם להתיישב בשטחי B. את הדבר הזה צריך לעצור", אמר כהנא.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 94 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד