בע"ה ט' תמוז תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

מעלה שי פונה בשבת; הערבים חגגו ושרפו ציוד של המתיישבים

כוחות צה"ל ומשטרה פינו בליל שבת את משפחות מעלה שי. במהלך הפינוי השתמשו הכוחות בגז. המשפחות נזרקו בליל שבת בצומת שילה באלימות. הערבים פרסמו סרטוני שמחה ושריפת ציוד של המתיישבים. "נחזור ונשוב למעלה שי - ובע"ה נגיע לכל מרחבי ארצנו"

  • יח"צ
  • י' אלול תש"פ - 07:00 30/08/2020
גודל: א א א

נקודת ההתיישבות החדשה בבנימין - מעלה שי, לזכרו של שי אוחיון הי"ד שנרצח בפתח תקוה, פונתה בשבת בפעם השלישית. מהמקום פונו משפחות הגרעין יחד עם כעשרים תומכים שהגיעו לשבות את השבת במקום.

התושבים דיווחו על אלימות קשה כלפיהם במהלך הפינוי, אשר כללה שימוש בגז פלפל. לאחר הפינוי פירסמו הערבים ברשתות החברתיות סרטוני שמחה מנקודת ההתיישבות עם מדורות מהמקום תוך שנכתב שהם שורפים ציוד של המתיישבים.

כשעה לאחר כניסת השבת, הגיעו כוחות גדולים של צבא ומג"ב להתיישבות החדשה, גררו את המשפחות והתומכים לרכבים צבאיים והסיעו את המתיישבים בליל שבת לצומת שילה,  שם פרקו בכח את התושבים עם הילדים הקטנים מהרכבים.

לקבלת עדכונים מהקול היהודי בווצאפ >> | הירשמו לניוזלטר שלנו >> | ​הורד את האפליקציה של הקול היהודי >>

התושבים סיפרו כי התחננו שלא יכפו אותם לנסוע בשבת אך ללא הועיל. הכוחות אזקו את המתיישבים באזיקים ובאזיקונים, והעלו אותם בכח לרכבים הצבאיים.

התושבים סיפרו כי בעת שחצו את הכפר סינג'ל התקיפו ערבים את השיירה באבנים.

ידידיה ממשפחות הגרעין סיפר "עלינו שוב לגבעת מעלה שי, במטרה לפרוץ גבולות, ולשנות מגמה בהתיישבות, לפרוץ הלאה וליישב את כל מרחבי ארצנו. הגיעו כוחות מג"ב ובאלימות ובחוסר התחשבות בשבת קודש דחסו את כולנו ברכב אחד, גברים נשים וילדים במשך כמה שעות, בליל שבת נסעו איתנו ממקום למקום עד שפרקו אותנו באלימות סמוך לשילה. נחזור ונשוב למעלה שי ובע"ה נגיע לכל מרחבי ארצנו."

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 34 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד