בע"ה י"ד סיון תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

נחשפה תכנית השלום של טראמפ?

אמש פורסמו בחדשות 13 קטעים מתכנית השלום של טראמפ, לפיה מונפת חרב הרס על ההתיישבות. בארה"ב מכחישים חלקים מהפרסום. "ישראל צריכה להתעורר"

  • מערכת הקול-היהודי
  • י"א שבט תשע"ט - 11:02 17/01/2019
גודל: א א א
טראמפ ונתניהו אבי אוחיון, לע"מ)
טראמפ ונתניהו אבי אוחיון, לע"מ)

אמש (ד') פורסמו בחדשות 13 קטעים שעל פי הדיווח הינם קטעים עיקריים מ"תכנית המאה", תכנית השלום של נשיא ארה"ב דונלד טראמפ. על פי הפרסום התכנית כוללת הקמת 'מדינה פלסטינית' בכ-90 אחוזים משטחי יהודה ושומרון. 

התכנית מכריזה על הקפאה חריפה ומניפה חרב הרס על מפעל ההתיישבות. יישובים מבודדים מחוץ לגושי ההתיישבות לא יורחבו ויישובים צעירים יפונו.

על פי חדשות 13 הפרטים החדשים לגבי תכנית השלום נמסרו בתדרוך שקיים בכיר אמריקני לפני כמה ימים.

עוד עולה כי התכנית האמריקאית מחלקת את גושי ההתיישבות כמו גוש עציון, מעלה אדומים, אלפי מנשה ואריאל לשטח ''ישראל''.יישובי יהודה ושומרון שאינם בגושים, לא יפונו, אך לא יוכלו לגדול יותר מבחינת שטחם. מה שלמעשה מכריז הקפאה על מפעל ההתיישבות ונקודות התיישובת כגון יישובי יהודה השומרון ובנימין  הצעירים יחסית יפונו.

לגבי ירושלים, התכנית של טראמפ תחלק את ירושלים לשתי בירות: בירת ישראל במערב ירושלים ובחלקים מסוימים ממזרח ירושלים.  בירת המדינה הערבית במזרח ירושלים עם ריבונות ערבית על רוב השכונות הערביות בעיר.

הר הבית, הכותל המערבי והעיר העתיקה, יישארו בריבונות ישראל אך בניהול משותף עם הערבים.

בתנועת הריבונות מגיבים לדיווחים על פרטיה הראשונים מתכניתו המדינית של נשיא ארה"ב, דונלד טראמפ, אותה ככל הנראה ידחה יו"ר הרש"פ אבו מאזן.

ראשי התנועה, יהודית קצובר ונדיה מטר, אומרות: "תודה לאבו מאזן ולהנהגה הפלשתינית, ששוב מצילים אותנו מתוכנית התאבדותית, הפעם של ממשל ידידותי. כך היה גם מול תכניות ברק, אולמרט ולבני. כך קורה גם כעת, אך אל לה לישראל לתלות את יהבה ואת עתידה בסרבנותו של המנהיג הערבי".

דבריהן של קצובר ומטר מגיעים על רקע הדיווחים ולפיהם תכנית טראמפ תכלול את חלוקת ירושלים והקמת מדינה פלשתינית על שטח של 90 אחוזים מיהודה ושומרון, ותגובת ההנהגה הפלשתינית הדוחה את הרעיון.

"ממשלת הימין צריכה לומר את דברה. משמעותו של רעיון שתי מדינות היא התאבדות מדינית מסוכנת אף יותר מתכנית הגרעין האיראנית. התקפלות מדינית תשדר חולשה נוראית לשכניה של ישראל ותהווה הזמנה למתקפות טרור, מאבקים מלחמתיים ואף תקיפות איראניות. חוסר ההכרעה של מלחמת ששת הימים בעוכרינו. כעת, בשעה בה מתפרסמים נתונים לא רשמיים כמעין בלון ניסוי לבחינת התגובה הישראלית, הן בהנהגה והן בציבור, יש להגיב במלוא העוצמה בהחלת ריבונות ישראל על יהודה ושומרון. בכך תבהיר ישראל את עמדתה עוד קודם לפרסום התכנית האמריקאית הרשמית", אומרות קצובר ומטר.

   | זה הזמן לומר 'לא רבתי' לתכנית!

"כאשר ישראל אינה מצהירה ומבהירה באופן נחרץ את עמדותיה לא ניתן לצפות לעמדות נחרצות יותר מכיוון הבית הלבן. אם ארה"ב אכן ידידה היא תבין את ההתנגדות העצומה שיש בציבור הישראלי, בממשלה ובקרב אנשי הרוח בישראל למהלכים מסוג זה. הפרסומים האחרונים מציבים מבחן רצינות עבור ישראל על רבדיה השונים עוד בטרם ההכרזה על התכנית האמתית. חובה עלינו להצליח במבחן זה ולבלום את הדבר האמתי".

קצובר ומטר מוסיפות ומדגישות: "הארץ הזו חיכתה לבניה, קבלה אותנו בזרועות פתוחות לתוכה. הניבה את פירותיה בשפע רב. השפע גלש גם לשכנים. אין עוד מדינה בה הם נהנים כמו הדמוקרטיה שלנו, הרפואה שלנו, האוניברסיטאות שלנו, החקלאות שלנו ועוד ועוד. השפע הישראלי גולש ומפרה את העולם כולו. הצרת גבולותינו, חלילה, תכניס אותנו למאבקים בלתי פוסקים על עצם קיומנו.

עלינו להתעשת ולהגיב ב"לא רבתי" לשמועות ולדחות מכל וכל את התכנית האמריקאית. לא ארץ זרה כבשנו, אלא שבנו למחוזות אבותינו. כל פשרה תפגע בעיקרון ובאמת הנצחית והפשוטה: ארץ זו שלנו היא. אין עם המוותר על לב מולדתו. הוויתורים שהובילה ההנהגה הישראלית עד כה חיזקו את ההסברה הערבית שצלחה לאין ערוך יותר מזו שלנו. זו שעתו של העם לדרוש מנבחריו המבקשים את אמוננו בקלפיות, לומר את דברם באופן נחרץ וברור. נזהה את הימין האמתי על פי מחויבותם לריבונות על ארצינו".

תגובות (2) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 14 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד