בע"ה כ"ד שבט תשפ"ב
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

נפתחה חקירה נגד עמותת אל אקצא של התנועה האסלאמית

לאחר שארגון 'לך ירושלים' ותנועת 'אם תרצו' הגישו תלונה במשטרה - שר הבט"פ הודיע לח"כ סטרוק: נפתחה חקירה נגד עמותת אל אקצא בחשד לגיוס תרומות למימון קנסות.

  • מערכת הקול-היהודי
  • כ"ז חשון תשפ"ב - 16:00 02/11/2021
גודל: א א א

בחודשים האחרונים חשפו ארגון 'לך ירושלים' ואגף המחקר בערבית של תנועת 'אם תרצו' כיצד עמותת 'אל אקצא לפיתוח נכסי ההקדש האסלאמי', מנהלת קמפיין לגיוס תרומות למימון קנסות של עברייני בנייה. בעקבות החשיפה העבירה חה''כ אורית סטרוק מרשימת 'הציונות הדתית', שאילתא לשר הבט''פ, עמר בר לב לבירור הנושא. 'אם תרצו' ו'לך ירושלים' הגישו על כך תלונה במשטרה.

השר בר לב הודיע לחה''כ סטרוק, במענה לשאילתא, כי נפתחה חקירה במשטרה כנגד 'עמותת אל אקצא לפיתוח נכסי ההקדש האסלאמי'. לדברי השר במכתב: ''נפתח תיק חקירה שמספרו 531534/2021. בשל רגישות הנושא וחשיבותו, הוחלט כי התיק יועבר להמשך טיפול יחידת ההונאה המחוזית במחוז מרכז. בתיק מבוצעות פעולות חקירה...זהותם של חלק מהמעורבים ידועה למשטרה. בשלב זה, החקירה עודנה בעיצומה'. 

בפוסט שפִרסם לפני כחמישה חודשים, השייח' ספואת פריג', מקורבו של מנסור עבאס, יו''ר רע''מ וסגן יו"ר הפלג הדרומי של התנועה האסלאמית, נכתב כי יש צורך "לתרום לכיסוי הקנס הכספי שהטיל בית המשפט הישראלי… כדי למנוע עקירה של ארבע משפחות מירושלים", והוסיף קריאה להיות "שותף ליציבות של אחיך הירושלמים בבתיהם ותחזקת את איתנותם".

לפני כשלושה חודשים הודיעה העמותה באופן פומבי על גיוס מוצלח ראשוני של 50 אלף שקלים שכבר הועברו לאותם עברייני בנייה כדי שישלמו את הקנסות. 

לקבלת עדכונים מהקול היהודי בווצאפ >> | הירשמו לניוזלטר שלנו >> | ​הורד את האפליקציה של הקול היהודי >

כאמור בהמשך לפרסום הגישה תנועת אם תרצו יחד עם ארגון לך ירושלים תלונה במשטרה. בהמשך לכך פעלה ח''כ אורית סטרוק מול שר הבט''פ בדרישה לפתוח בחקירה, ובמענה לשאילתא השיב השר בסוף השבוע כי נפתחה חקירה.

יו"ר סיעת הציונות הדתית חה"כ אורית סטורק: "עמותת אל אקצא של התנועה האיסלאמית מתגלה כעמותה עבריינית, שמעודדת עבריינות. יש להסיר את האיפול והעירפול מעל העמותה המסוכנת הזו. אני קוראת ליועץ המשפטי לממשלה למנות מפרק לעמותה, ולחברי הקואליציה לפקוח סוף סוף את עיניהם העצומות בחוזקה ולהבין מי הם השותפים שלהם"

מארגון 'לך ירושלים' ואגף המחקר בערבית של תנועת אם תרצו נמסר: ''מודים לח''כ סטרוק על נחישותה ופעילותה בנושא. לא ייתכן שהתנועה האסלאמית תתייחס לחוק כאל המלצה, תצפצף עליו ותהפוך את הבנייה הבלתי חוקית לסיבה לתרומת כספים. שוב מוכח שהמשענת של נפתלי בנט בקואליציה הינה קנה רצוץ. מצופה משר הבט''פ להשלים את החקירה ולהעניש את המעורבים בהתאם לחוק''.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


14 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 71 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד