בע"ה י"ז אדר תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

נציגי הגבעות לאלוף: "אל תפקיר את החיילים מול האוייב הערבי"

למרות היחס הפוגע מצד צה"ל והמשטרה, נציגי הגבעות הסכימו להיפגש עם אלוף פיקוד המרכז תמיר ידעי במעוז אסתר.

  • יח"צ
  • י"א אדר תשפ"א - 07:36 23/02/2021
גודל: א א א

תושבי מעוז אסתר ונציגים מנקודות התיישבות נוספות ערכו השבוע (ראשון)  פגישה עם אלוף פיקוד המרכז תמיר ידעי, וקצינים נוספים מפיקוד מרכז ביישוב מעוז אסתר שבבנימין. בפגישה הודו  נציגי הגבעות לאלוף על הפגישה וההידברות, וכן העלו בפניו טענות על התנהלות צה"ל והמשטרה באיו"ש ועל רדיפת ההתיישבות לדבריהם.

"באנו להעלות את ההתיישבות קומה. לבנות, לטעת, להאחז בכל מרחבי ארץ ישראל" אמרה אורה הודיה עטיה, תושבת מעוז אסתר שנישאה לאחרונה וגרה עם בעלה במקום.

התושבים סיפרו כי ההחלטה לפגוש את האלוף הייתה מלווה בקושי רב וזאת לאור ההצקות החוזרות למאחזים, הפינויים, צווי תיחום, אלימות פיזית ומילולית של חיילים ושוטרם כלפי המתיישבים, פגיעה ברכוש בהתיישבות, והמקרה הקשה בו נהרג אהוביה סנדק ז"ל בידי שוטרים מימ"ר ש"י.

הצטרפו לערוץ הטלגרם של הקול היהודי >>

שלהבת גולדשטיין, ארוסתו של אהוביה סנדק ז"ל אמרה בפגישה לאלוף "זה לא נעים שאהוביה ז"ל נרצח, וגם לא נעים מה שהוביל לזה, כל ההתנהלות לאורך שנים - מתעמרים בבניה ובהתיישבות של ארץ ישראל. אתה אלוף הפיקוד, ונשמח שתעשה כל מה שאתה יכול למען ההתיישבות. בנתיים אנחנו רואים הפוך, רואים שנותנים צווים, הרחקות, ופוגעים בהתיישבות."

עמישב מלט תושב גאולת ציון אמר בפגישה "אנחנו צועקים מדם ליבנו, המצב הגיע לדם שנשפך פה" אמר מלט בהתייחס להרג אהוביה סנדק ז"ל "חייבים לעשות בדק בית איך הגענו למצב הזה, אי אפשר להמשיך ככה יש פה טיוח על טיוח. אותם בלשים שהרגו את אהוביה ז"ל מסתובבים כאילו הכל בסדר, הרדיפה ממשיכה, אין שום דבר. איפה אתם? מה קורה פה? איך יתכן שצה"ל והמשטרה נלחמים במי שעומד על הערכים הכי בסיסיים שעל גביה אנחנו עומדים פה."

מלט התייחס גם לנושא הפרות הסדר של הערבים באזור והתקפותיהם על חיילי צה"ל "זורקים פה בכפרים הערבים אבנים על חיילי צה"ל, מידי יום שישי מתפרעים כאן ארגונים הממומנים ע"י הארופאיים, רשימה ארוכה של ארגונים, הם זורקים אבנים על חיילים ויש פה הכלה, אי אפשר להפקיר ככה את השטח ואת חיילי צה"ל מול האוייב הערבי."

מרים זארוג, תושבת קומי אורי, תקפה את האלוף על הצו שחתם כנגד השכונה "בשום מקום בארץ אין כזה מצב, שעומדים 24 שעות ביממה מג"ב ומונעים להיכנס לשכונה, והם אומרים לנו - אתם לא נכנסים כדי שלא תבנו את הבית שלכם חזרה. אני רואה פה פגיעה בהתיישבות, בצורה הכי גרועה שיש. אתה חתמת על צו לפני שבוע שמאריך את הצו בשנה. אני מצפה מאלוף פיקוד במדינת ישראל להילחם באוייב האמיתי, וגבעה עם משפחות שמטרתה ליישב את ארץ ישראל היא לא האוייב שלך".

לקבלת עדכונים מהקול היהודי בווצאפ >> | הירשמו לניוזלטר שלנו >>

מרים ירד פנתה לאלוף "אתה בתור אלוף מייצג את חוסר ההתמודדות מול השאלה למי שייכת הארץ וההכרה של יו"ש כחלק ממדינת ישראל."

לסיכום אמרו התושבים "מאוד מעריכים את הנכונות להיפגש ולדבר בגובה העיניים. עם זאת אנו לא מוכנים להעלות לדיון שיח שיכול להתפרש כנסיגה וויתור על ארץ ישראל. נמשיך בכל המרץ בעשייה החיובית. נגד הסכמי אוסלו יצאנו לרחובות, ועכשיו נצא למאחזים להאחז באדמה שלנו- להשליך את אוסלו לפח ההסטוריה. אנחנו קוראים למשפחות ונוער, אוהבי ארץ ישראל כולם, להגיע ולחזק את מעוז אסתר ושאר המאחזים ולהצטרף לעשייה המבורכת!" מסרו בסוף הפגישה.

 ​הורד את האפליקציה של הקול היהודי >>

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 16 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד