בע"ה ז' ניסן תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

נריה זארוג ביצהר: "לא מתכנן להקשיב לצו המנהלי"

נריה זארוג, תושב יצהר, נשוי למרים ואב ל-2 מודיע כי אינו מתכוון להישמע לצו המנהלי שהוצא כנגדו ומורה לו לעזוב את ביתו ומשפחתו.

  • מערכת הקול-היהודי
  • י"ד תשרי תש"פ - 10:13 13/10/2019
גודל: א א א

נריה זארוג, אשר גורש מביתו בצו מנהלי עליו חתם אלוף פיקוד המרכז נדב פדן, אינו עוזב את ביתו ולא מציית לצו.

בסרטון שמפרסם זארוג מיצהר בערב חג הסוכות, הוא מצהיר כי הוא נשאר ביצהר ולא מתכוון לציית לצו ההרחקה. "יצאנו עכשיו ממכירת ארבעת המינים ביישוב יצהר. כמו שאמרנו, אנחנו לא מתכוונים להקשיב לצו הזה. אנחנו מתכוונים להישאר פה עם ה' יתברך, עם המצוות ועם ארץ ישראל. חג שמח לכולם", אומר זארוג בסרטון.

בתוך כך, כוחות שב"כ, מג"ב ומשטרה עורכים בימים האחרונים פשיטות רבות על גבעת קומי אורי (הכיפה הסרוגה) ביצהר שם מתגורר זארוג עם אשתו ו-2 ילדיו התינוקות. הכוחות מנסים לעצור את זארוג ללא הצלחה.

זארוג מקבל תמיכה, ובימים האחרונים הגיעו אישי ציבור ותומכים שונים לביתו לחזקו על המהלך. זארוג בנה סוכה בביתו שם צפוי במהלך החג לארח תומכים ומבקרים.

בארגון חוננו המסייע לזארוג תקפו את מתן הצו. "הצו שניתן לנריה זארוג הוא חרפה משפטית ומוסרית. השב"כ וצה"ל מנצלים כלים מנדטוריים כדי להתעמר ביהודים אוהבי הארץ על לא עוול בכפם. בלי דין ובלי דיין. אנו מקווים שתכלה שנה וקללותיה ומקבלי ההחלטות ישימו סוף לשערורייה המתמשכת הזו".

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


1 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 5 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד