בע"ה כ"א תמוז תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

נריה זארוג יקבל את פרס מנהיגות צעירה

בית המשפט קבע אמש כי נריה זארוג ישוחרר ממעצר, בתנאים מגבילים. בינתיים, הוכרז זארוג כזוכה בפרס מנהיגות צעירה. הפרס, על סך 8,000 ש"ח יוענק לזארוג באירוע לזכרו של הרב כהנא

  • יח"צ
  • ט"ו חשון תש"פ - 14:18 13/11/2019
גודל: א א א
נריה זארוג (צילום: יהודה פרל)
נריה זארוג (צילום: יהודה פרל)

לאחר השחרור מהמעצר: נריה זארוג יקבל את פרס מנהיגות צעירה

נריה זארוג, שנעצר בתחילת השבוע ביצהר, יקבל מחר (חמישי) את פרס מנהיגות צעירה על שם הרב כהנא. הפרס, על סך 8,000 שקלים, יוענק לזארוג ולצעירים נוספים במסגרת אירוע האזכרה לציון 29 שנים להירצחו של הרב מאיר כהנא הי"ד.

כזכור, זארוג נעצר בתחילת השבוע לאחר שבחודשיים האחרונים הוא סירב להקשיב לצו ההרחקה המנהלית שהוצא נגדו ומגרש אותו מביתו וממשפחתו ללא פתיחה בהליך משפטי וללא אשמה. בתקופה האחרונה המשטרה החלה להדק את החבל סביב זארוג, הוא התחבא באחד הבתים ביצהר, ומשהגיעה המשטרה לעצור אותו הוא כלא את עצמו במתקן מיוחד ולכוחות המשטרה לקח חמש שעות עד שהצליחו לחלץ אותו מהמתקן ולעצור אותו.

לאור זה וכן לאור ההקרבה של זארוג למען המאבק לארץ ישראל, החליטו בוועדת הפרס לתת לו את פרס מנהיגות צעירה שניתן לצעירים פורצי דרך במאבק למען ארץ ישראל וערכים נוספים שחשוב לוועדה לקדם. "המאבק של נריה הוא דגם לדבקות בארץ ישראל תוך מסירות נפש והקרבה אישיים. כמיטב החלוצים בכל תולדות ישראל" הסבירו בוועדה את הנימוקים לקבלת הפרס.

כאמור, הפרס יינתן במהלך האזכרה השנתית לרב כהנא שתערך כמידי שנה באולם היכל דוד בירושלים. במהלך הערב ידברו וישתתפו באירוע ראשי מפלגת עוצמה יהודית רבנים וכן אישי ציבור נוספים. מארגני האירוע מציינים כי זוהי השנה הראשונה שבה הם מעניקים את הפרס וכי הם מקווים להפוך את זה למסורת בכל שנה.

תגובות (2) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 14 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד