בע"ה כ"ג אלול תשע"ט
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

נתיב האבות: בתי התושבים הוחרבו עד היסוד

אמש יצאו מאות מפגינים לצמתים ברחבי הארץ למחות על גירוש התושבים בנתיב האבות. 6 עצורים הובאו לדיונים. הבוקר החל הרס הבתים

  • ל' סיון תשע"ח - 13:21 13/06/2018
גודל: א א א עדכון אחרון: ל' סיון תשע"ח - 18:06 13/06/2018
הרס בנתיב האבות (צילום: גלעד פילבר/TPS)
הרס בנתיב האבות (צילום: גלעד פילבר/TPS)

לאחר שאתמול השלימו אלפי שוטרים וחיילים את פינוי האלפים מנתיב האבות וגירוש 15 המשפחות מבתיהן, הבוקר (ד') החל שלב הרס הבתים. כלים כבדים עלו בזה אחר זה על הבתים ומחריבים אותם.

המשפחות שגורשו עברו לאתר קראווילות שהוקם בחלקה סמוך לשכונה.

בתוך כך, אתמול יצאו מאות מפגינים לצמתים ברחבי הארץ בכדי להביע מחאה על גירוש תושבי נתיב האבות והרס בתיהם.

מהדיווחים שהגיו לקול היהודי עולה כי הפגנות נערכו סמוך למגדלי עזריאלי בתל אביב, בכניסה לירושלים ובצומת גשר המיתרים שם חסמו עשרות מפגינים את הכביש וכמה מהם נעצרו. בככר איו"ש חסמו מפגינים את הכביש לתנועת ערבים ודווח על ידויי אבנים לעבר כלי רכב של ערבים ומספר מפגינים שנעצרו ושוחררו.

בצומת ירקון נערכה הפגנה. בצומת קרית ארבע הפגינו עשרות ושניים נעצרו. בצומת רחלים חסמו מפגינים את הכביש עם צמיגים. בצומת יצהר הקטנה נערכה הפגנה בה נעצר אחד המפגינים. בנוסף הפגינו עשרות בצומת בר אילן, צומת שעריה, צומת חטמ"ר שומרון וצומת שבי שומרון.

ארגון חוננו דיווח כי שישה מעצורי יום אמש הובאו לדיונים בבתי המשפט, שלושה מהם נעצרו בנתיב האבות ושלושה בהפגנות בשומרון. יתר העצורים שוחררו במהלך הלילה. עורכי הדין עדי קידר ודוד הלוי מייצגים את העצורים מטעם חוננו.

כל העצורים שוחררו בבתי המשפט בתנאים מגבילים.

עו"ד עדי קידר מחוננו שייצג את הקטינים בבימ"ש השלום בפ"ת מסר "משטרת ישראל בחוסר רגישות מוחלט, מותירה במעצר שתי קטינות צעירות מאד וצעיר נוסף שמעולם לא שהה במעצר, משאירים אותם לילה שלם במעצר, על כל המשתמע מכך, ובסופו של דבר הם מובאים לבימ"ש אשר משחרר אותם כמעט ללא תנאי.

מדובר בהתנהלות שערוריתית שיכולה לגרום לקטינים ולקטינות נזקים קשים. המדינה צריכה לעשות בדק בית, ובעיקר שמדברים על מחאה שקטה, על פינוי שעבר בשקט ושהסתיים, ובוודאי לא ארוע שמצדיק הטלת תנאים מגבילים מחמירים".

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


1 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 24 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד