בע"ה כ"ד אב תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close
תכנית טראמפ:

נתניהו מבקש זמן נוסף לדון עם האמריקנים

הצהרה על ריבונות ביהודה ושומרון נדחית לבינתיים, ככל הנראה בשל הלחץ שהפעילו בימין שלא לקבל את עסקת טראמפ שהגדירו כ"מסוכנת". נתניהו מבקש לקיים דיונים נוספים בנושא

  • מערכת הקול-היהודי
  • ט' תמוז תש"פ - 17:50 01/07/2020
גודל: א א א
(קובי גדעון לע"מ)
(קובי גדעון לע"מ)

על פי ההסכם הקואליציוני בין כחול לבן לליכוד, ראש הממשלה בנימין נתניהו יכול להחיל ריבונות ישראלית ביהודה ושומרון החל מהיום, אולם מלשכתו נמסר כי נתניהו מבקש לקיים דיונים נוספים עם האמריקניים.

"ראש הממשלה בנימין נתניהו יקיים דיונים נוספים עם הצוותים האמריקניים ועם הצמרת הביטחונית בנוגע לתכנית טראמפ והחלת הריבונות ביהודה ושומרון", כך מסרה היום (רביעי) לשכתו.

על פי ההודעות שיצאו בתקופה האחרונה, היה נראה כי נתניהו מתכונן להכריז על החלת ריבונות מסוימת, לכל הפחות, כבר היום. אולם כעת מתברר כי הוא עוד מבקש לקיים דיונים בנושא.

נראה כי הקריאות בהתיישבות ובקרב ארגונים שונים כי תכנית טראמפ עלולה להיות אסון, כל עוד היא כוללת בתוכה העברת שטחים לידי יישות ערבית, הקמת מדינה פלסטינית וכן תנאים נוספים, הובילה את נתניהו לקיים דיונים נוספים בנושא טרם קבלת החלטה כלשהי.

בשבוע האחרון קיים נתניהו שורת פגישות עם הצוות האמריקני, אולם עד כה לא התקבלו הסכמות.

במקביל, מדינות שונות באירופה מבקשות למנוע מישראל לבצע החלת ריבונות ביו"ש. שר החוץ של צרפת, ז'אן-איבס לה דריאן, אמר היום, כי החלת ריבונות ביהודה ושומרון תהיה "הפרה של החוק הבינלאומי שתוביל להשלכות". מדינות נוספות פיזרו איומים בסגנונות דומים.

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 14 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד