בע"ה י"ב אב תשפ"ב
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

הקבלן שעובד אצל יהודים ומשתלט על הקרקעות הסמוכות

עסמאיל ג'בארין, קבלן ערבי שעובד בישובי הר חברון, משתלט על קרקעות ליד הישוב אביגיל. במועצת הר חברון החליטו שלא לתת לו יותר פרנסה

  • אלחנן גרונר, הקול היהודי
  • כ"ט תמוז תשפ"ב - 18:28 28/07/2022
גודל: א א א
מתחם קוואוויס ליד אביגיל (באדיבות המצלם)
מתחם קוואוויס ליד אביגיל (באדיבות המצלם)

החדירה הערבית מכיוון יטא לעבר שטח אש 918 בואכה ערד והנגב אינה חדשה, אולם בשנים האחרונות מקבלת תאוצה. החזון של הרשות הפלסטינית הוא חיבור הר חברון לנגב ולרצועת עזה ברצף ערבי אסלאמי אורבאני ורעיוני.

בכדי לממש מטרה זו מושקעים כספים עצומים ומאמצים של ארגוני שמאל וארגונים זרים בפיתוח כמה שיותר מבנים וישובים ערבים מעבר לכביש 317, בינות לישובים היהודים שהוקמו לאורכו בכדי למנוע את המהלך האסטרטגי הערבי.

מה שכלי התקשורת לא מספרים לכם - הצטרפו עכשיו לעדכונים מהקול היהודי>>

אחד מאותם מעוזים ערבים הוא קוואוויס, הממוקם דרומית מערבית לישוב אביגיל. אלא שלקול היהודי נודע כי אחת הדמויות הבולטות במקום מקבל את מרבית פרנסתו דווקא מישובי הר חברון, ועד לא מזמן אף ממועצת הר חברון.

מדובר באסמעיל ג'בארין, קבלן מהעיירה יטא שבשנים האחרונות בנה מתחם מגורים נוסף בקוואוויס.

תושבים מהאזור גילו לפני מספר חודשים כי מלבד עבודתו של ג'בארין בישובים ובעיקר בעתניאל, הרי שהוא זוכה לפרנסה גם מהמועצה האיזורית הר חברון.

באחד המקרים הוא פירק שער מאחד הישובים והביא אותו לצורך גידור שטח במתחם הלא חוקי שלו.

לקול היהודי נודע כי לאחר פניות של תושבים התוודעו במועצה לכך שג'בארין משתלט על שטחים בניגוד לחוק והחליטו שלא לאפשר לו עבודות נוספות מהמועצה ודרשו ממנו להוציא מהשטח את השער שפירק. "לא ניתן פרנסה למי שפוגע בנו", אמר לקול היהודי גורם במועצה.

לצד זאת, ג'בארין ממשיך לקבל פרנסה בישובי הסביבה, וכך כאשר תושבי הר חברון ובכלל רבים מתושבי יהודה ושומרון, עסוקים במערכה על שמירת אדמות הלאום ומניעת השתלטות ערבית במרחב, ביד השניה יש מי שמעניק תשלום לקבלנים כמו ג'בארין שעובר באופן ישיר להשתלטות על המרחבים.

יש לציין כי לפני מספר חודשים חשפנו כי שני צעירים ערבים, פעילים מסיתים ממשפחות המבצעות פרובוקציות נגד ההתיישבות היהודית בהר חברון הועסקו במשתלת חישתיל בסוסיה.

לקול היהודי נודע כי לאחר סיום עונת העבודה הם לא שבו לעבוד במשתלה לתקופה נוספת.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 20 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד