בע"ה כ"ב תמוז תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

עם חברי פרלמנט וכלי נשק – הרשות משתלטת על תל ארומה

צפו בתמונות: הלכה למעשה – הרשות הפלסטינית משתלטת על מבצר החשמונאים בשומרון ומשיקה את תכניתה לעידוד התיישבות ערבית בשטח

  • יהודה פרל
  • א' אדר תש"פ - 22:45 26/02/2020
גודל: א א א
(צילום מסך)
(צילום מסך)

בנוכחות שרת התיירות והעתיקות ברשות הפלסטינית רולה עם, השר להתנגדות והתנחלויות וליד אסף, מושל שכם איברהים רמדאן, נציגים נוספים ושוטרים פלסטינים חמושים, חנכה הערב הרשות הפלסטינית את תוכניתה להשתלט על המבצר החשמונאי בתל ארומה.

בעוד ראש הממשלה בנימין נתניהו מדבר על "ההזדמנות שבעסקת המאה" ושר הבטחון נפתלי בנט מצהיר כי מפלגתו תבטיח שעסקת המאה לא תפגע בהתיישבות, הרשות פועלת בשטח ומשתלטת הלכה למעשה על האתר הארכיאולוגי בשומרון.

לאחר שהציבה הרשות הפלסטינית דגל אש"ף ענק, המתנשא לגובה של 25 מטרים, על המבצר בתל ארומה, חנכה הערב הרשות, באירוע גדול, את תוכניתה להשתלטות על המקום.

התוכנית כוללת הקמת פארק ארכיאולוגי במקום, בניית תשתיות של מים, סלילת כביש ועוד ועידוד ערבים לבנות את בתיהם בשטח, הסמוך לישוב איתמר.

ראש עיריית ביתא פואד מאלי, שהשתתף אף הוא באירוע הערב אמר, כי "העירייה מיישמת באופן רציף מערך של צעדים שיכולים לעצור את ניסיונות הכיבוש לשלוט על ההר שנחשב לאזור ארכיאולוגי". לדבריו של מאלי, לעירייה יש תוכנית אסטרטגית לפיתוח התשתיות של אזור זה, במטרה "לשפר את ההגנה על השקעות קרקע ותיירות לאזור, העשיר במורשת תרבותית עשירה, בעל חשיבות אסטרטגית רבה".

ימים האחרונים הגיעו לשטח קבלנים ואנשי מקצוע בכדי לקדם את התכנית להשתלטות ערבית על המקום.

טיול שיזמה המועצה האזורית שומרון יחד עם ארגון שומרים על הנצח, נדחה בעקבות ביטול האישור שנתן צה"ל לטיול.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 9 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד