בע"ה ב' סיון תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

ערבים ריססו כתובת בערבית על מזבח יהושע

יום לפני החגיגות בהר עיבל רוססה כתובת על אבני המזבח. ראש מועצת שומרון: "קורא לציבור להגיע למקום ולהצביע ברגלים נגד הוונדליזם של הרשות הפלסטינית על המקום ההיסטורי"

  • יח"צ
  • ט"ו ניסן תשפ"א - 23:51 28/03/2021
גודל: א א א

 

רגע לפני ההפנינג המתוכנן של תיירות שומרון במזבח יהושע בחג, התגלתה כתובת גרפיטי בערבית שרססו ערבים על הצד המזרחי של המזבח מול כבש העלייה אליו. 

הדברים קורים לאחר שעיריית עצירה א - שמלייה פרסמה סרטון בו היא מראה כיצד היא טוחנת את אבני המזבח לחצץ ומשתמשת בו לסלילת כביש, דבר שיצר סערה בארץ ובעולם.

כעת כחלק מהפעילות לשמירה על המקום - מקיימת מועצה אזורית שומרון, הפנינג במקום הצפוי למשוך אלפי בני אדם, הפנינג המתרחש לראשונה מאז נחשף המקום על ידי פרופ' אדם זרטל ז"ל שקבע כי זהו מזבח יהשע המקראי. 

"אני קורא לציבור, להצביע ברגליים,  להגיע ביום שני הקרוב למזבח יהשע ולהבהיר שאנחנו לא מוותרים ולא נוותר על נכסי התרבות ההיסטורים שלנו, הם בוחרים בוונדליזם ובהשחתה אנחנו בוחרים בחיים בבניה ובשמירה על אתרים היסטורים, הגרפיטי הזה הוא הוכחה נוספת להפקרות במקום, והזלזול של הרשות הפלסטינית והברבריות כלפי אתרים היסטורים בעלי חשיבות לאנושות בכלל ולעם היהודי בפרט". 

חול המועד פסח יביא לשומרון על פי הציפיות עשרות אלפי מטיילים מכל הארץ, אלא שבין יתר האתרים באזור יוכלו המטיילים, ביום שני הקרוב, להגיע לראשונה ללא תיאום למזבח יהושע הנמצא על הר עיבל מהשעה 9:00 ועד השעה 16:00. 

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 94 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד