בע"ה ד' תשרי תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

מסע הרס בנווה ארז - שלושה בתים נהרסו

כוחות צבא ומשטרה הרסו בתי קבע על אדמות מדינה בישוב נווה ארז בבנימין. בעלת אחד הבתים נעצרה: "לא נתנו לנו שום התרעה" - תמונות

  • אלחנן גרונר
  • ה' כסלו תשע"ח - 10:37 23/11/2017
גודל: א א א
הפינוי בנווה ארז צילום: וועד תושבים נווה ארז
הפינוי בנווה ארז צילום: וועד תושבים נווה ארז

כוחות גדולים של צבא ומשטרה ומג"ב הגיעובבוקר יום חמישי עם אנשי המנהל האזרחי לישוב נווה ארז הסמוך למכמש והחלו במסע הרס. שני בתים של משפחות נהרסו, והכוחות המשיכו במסע ההרס בישוב והחריבו גם יחידת דיור של רווק.

יהודית לדרמן, בעלת אחד הבתים, סיפרה לקול היהודי כי המשפחה לא קיבלה שום התרעה על כוונת ההרס, וכי הבית נמצא על אדמות מדינה והם מתגוררים בו ארבעה חודשים.

"באו להרוס לנו את הבית ולא הודיעו לנו על זה. אפילו היו נותנים איזה התרעה. ארבעה חודשים אנחנו גרים כאן וזה על אדמות מדינה. לא קיבלנו אזהרה מיוחדת או משהו".

יש לציין כי בשבועות האחרונים התגברו מעשי ההרס וההחרמה של המנהל האזרחי ביהודה ושומרון. בימים האחרונים התברר כי סגן שר הביטחון אלי בן דהן מסיעת הבית היהודי הוא זה שמאשר את ההריסות.

הבוקר (ה') נהרס באישור סגן השר מבנה של בחורים בגבעת מגיני ארץ בשומרון. אתמול נהרס קראוון של רווקים בין אש קודש לקידה בגוש שילה, ובהמשך הגיעו כוחות המנהל לנתק את החשמל לחוות ישוב הדעת בה מתגוררות 17 משפחות. לטענת בן דהן הוא הוטעה בידי המנהל האזרחי והבין כי הניתוק היה אמור להתבצע לבית אחד, וברגע שנודע לו שהניתוק יגרור פגיעה ב-17 משפחות הוא הורה על עצירת המהלך.

בשבועות האחרונים הרס המנהל חלק ממבנה והחרים ציוד בבית חגלה, החרים כלים כבדים בישוב אחיה והחרים מבנה יביל בישוב קידה. כמו כן הוחרמה משאבת בטון בחוות גלעד.

תגובות (3) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


1 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 4 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד