בע"ה ט"ז אייר תשפ"ד
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

צו הרחקה מנהלי כנגד אב למשפחה תושב השומרון

לקראת הצו מהנהלי, שלח התושב מכתב לאלוף הפיקוד: "הסיבה לצו היא פעילותי לבניין הגבעות. אתם מעלימים עין מהשתלטות הערבית שתסכן את חיינו ואת חיי חיילך".

  • יהודה פרל, הקול היהודי
  • ד' אלול תשע"ט - 14:32 04/09/2019
גודל: א א א
נריה זארוג, ברעיית צאן סמוך לביתו. ארכיון (אברהם שפירא)
נריה זארוג, ברעיית צאן סמוך לביתו. ארכיון (אברהם שפירא)

אלוף פיקוד המרכז בצה"ל נדב פדן מבקש להוציא צו הרחקה מנהלי כנגד אב למשפחה תושב הישוב יצהר בשומרון.

לקראת הוצאת הצו המנהלי, קיבל נריה זארוג, נשוי ואב לשניים, מכתב שימוע לפני קבלת הצו המנהלי. לפיו, יאסר על זארוג לשהות באזור שומרון ובנימין, למעט הישוב כוכב יעקב, שם מתגוררים הוריו.

כמו כן, יאסר על זארוג, בצו מנהלי וללא משפט, ליצור קשר עם 16 מחבריו.

לתכנים הייחודים והמקוריים של הקול היהודי - הורידו את האפליקציה שלנו >>

הירשם לתפוצת המייל של הקול היהודי >>

בביתו שבגבעת קומי אורי הסמוכה לישוב יצהר, מתגורר זארוג עם רעייתו, בנו הבכור בן שנתיים ותינוקת בת תשעה חודשים.

עו"ד מטעם ארגון חוננו מסייע לזארוג ומשפחתו.

ארגון חוננו שמסייע לזארוג קראו לנבחרי הציבור ולראשי הרשויות ביו"ש לפעול ולעצור את האלוף ולחתום על הצו "צה"ל הפך בשנים האחרונות לזרוע הביצועית של המחלקה היהודית בשב"כ ומחלק בסיטונאות מחרידה צווים דרקוניים לצעירים ביו"ש. צווים אלו, העוקפים את החוק והצורך בראיות, פוגעים בצורה אנושה בשגרת החיים של משפחות שלמות וילדים רכים ללא כל הצדקה. מערכת שמתנהלת כמו פיל בחנות חרסינה תגרום להתפרצויות זעם מצד הקורבנות שהיא רומסת, והיא תשיג את ההיפך. גורמי הביקורת והציבור צריכים לבדוק אם זו באמת הכוונה. אנו קוראים לנבחרי הציבור ולראשי הרשויות ביו"ש לפעול להפסקת ההתנהלות הדיקטטורית הזו."

לפניכם המכתב המלא שכתב זארוג לאלוף פיקוד המרכז בתגובה לשימוע המנהלי כנגדו:

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

לכבוד: נדב פדן, אלוף פיקוד המרכז.

הנדון: תגובה לשימוע המנהלי בבקשה לא להוציא נגדי צו מנהלי.

השבוע קיבלתי ממך שימוע לפני מתן צו מנהלי, שעתיד לגרש אותי ואת משפחתי מביתי שביישוב יצהר. הצו הזה עתיד לקרוע אותי ממקום מגורי, ממקום עבודתי, מחברת משפחתי, ממקומות הלימוד של ילדי, מעדר הצאן שלנו שבגבעת קומי אורי, ומאדמת ארץ ישראל.

לצו המנהלי אין הסבר, ראיות, או אצטלה משפטית. הצו הדרקוני הזה הוא חלק מנוהל פסול, שריד ארכאי לימי הבריטים שרדפו יהודים שפעלו למען העם והארץ.

אתה יודע כי הסיבה האמיתית שבגללה אתם מבקשים להוציא נגדי צו היא פעילותי לבניין הגבעות סביב יצהר. כל יום אני יוצא עם עדר הצאן שלי סביב גבעת קומי אורי על מנת לבלום את השתלטות הערבים על השטחים הפתוחים, השתלטות שהיא חלק ממהלך של קיבוע יסודות המדינה הפלסטינית שבדרך.

בשבועות האחרונים סבלתי התנכלויות רבות מצד כוחות הביטחון בזמן המרעה עם עדר הצאן. פעם אחרי פעם נעצרתי ללא סיבה, אחרי שהצבא החליט להגדיר את שטח המרעה הקבוע שלי כ"שטח צבאי סגור", גם זאת ללא סיבה הגיונית או נימוק משפטי.

לצערי נראה שהשיטה שלכם היא העלמת עין מהשתלטות הערבים על השטחים, ובכך לאפשר את ההשתלטות הערבית ולסלול דרך למדינה פלסטינית שתסכן את חיי, את חיי חברי, ואת חיי חייליך. לא זו בלבד, מסתבר שמדיניות הצבא היא התנכלות לחיי התושבים היהודים, במקום טיפול בבנייה הבלתי-חוקית הערבית או בזריקות האבנים היומיומיות שבכבישים.

לא ניתנה לי אפשרות משפטית ראויה להתגונן מפני צו כזה, כמו כל אזרח במדינתנו. לכן המפלט המשפטי היחידי שלי היא לפנות אליך כיהודי ליהודי, ולבקש ממך לא להטיל עלי את מגבלות הצו המנהלי הדרקוני, כפי שביקשתם לעשות בשימוע שהבאתם לי השבוע. אתה לא חייב להקשיב להוראת שמגיעות מהמחלקה היהודית של השב"כ, שידועה במעלליה נגד יהודים, כפי שראינו לאחרונה בפרשת עינויי היהודים שנחשדו בפרשיית דומא, שאף בית המשפט קבע שנעשו בניגוד לחוק.

הצווים האלה הפסיקו מזמן לשמש כ"אמצעי ביטחוני", ואתם משתמשים בהם רק כדי "למנוע חיכוך" בדרך הקלה בשבילכם, שהיא למנוע ממני ומחבריי להמשיך לשמור על מפעל ההתיישבות היהודי בארץ ישראל. אפילו לשיטתכם אין שום הצדקה לשימוש בצו מנהלי כלפי, ולכן אני שב ומבקש ממך: אל תוציא נגדי את הצו כפי שביקשת לעשות בשימוע.

על החתום:  נריה זארוג, "קומי אורי", יצהר.

תגובות (6) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 15 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד