בע"ה י"ז אייר תשפ"ב
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

צפו: מבקרים בבית הכנסת העתיק ביריחו

קבוצת יהודים התפללה ביום שישי האחרון בבית הכנסת העתיק 'שלום על ישראל' וחידשה את השילוט והמנעולים במקום '// צפו בוידאו

  • יהודה פרל, הקול היהודי
  • ו' כסלו תשפ"א - 14:14 22/11/2020
גודל: א א א

עשרות בני נוער ומבוגרים התפללו ביום שישי האחרון בבית הכנסת העתיק 'שלום על ישראל' ביריחו.

מידי יום שישי מארגנת ארנה קובוס מ'תרבות ומורשת יריחו', כניסת מתפללים לבית הכנסת העתיק. בדרך כלל צה"ל מאשר את הכניסה לתוך העיר יריחו, אלא שלפעמים האישור לא ניתן. בשבוע שעבר למשל, ביטל צה"ל את אישור הכניסה שניתן למקום, בשל סיבות בטחוניות.

בית הכנסת 'שלום על ישראל' נבנה לפני כ-1,300 שנה, ועד היום נשתמרה מרצפת בית הכנסת הפיספס האמנותי שעוצב במקום. במרכזו, סמן המנורה, יחד עם סימן שופר וסימנים נוספים. בכניסה לבית הכנסת ניתן לראות כתובת בפסיפס ובה ברכה לבני הקהילה היהודית שעמלו בבניית בית הכנסת.

לקבלת עדכונים מהקול היהודי בווצאפ >> | הירשמו לניוזלטר שלנו >> | ​הורד את האפליקציה של הקול היהודי >>

יחד עם הכניסה יריחו וביקור בבית הכנסת העתיק, החילפה קובוס, בסיוע בני נוער וחיילי צה"ל שליווי את הסיור, את שלט הכניסה לבית הכנסת. השלט הישן היה דהוי מאוד והוא כאמור הוחלף בשלט חדש. כמו כן, הוחלפו מנעולים לדלתות הקומה העליונה בבית הכנסת העתיק. הקומה הזו שמשה בעבר את הישיבה שפעלה במקום. בתחילה ישיבה של הרב חנן פורת ולאחר מכן ישיבה שהקים במקום הרב יצחק גינזבורג. לאחר פרוץ האינתיפאדה השנייה, נטש צה"ל את המקום.

בסיור השתתף גם הרב יוסי פלאי, שלמד בישיבה שפעלה במקום לפני כ-20 שנה. הרב פלאי העביר במקום שיעור חסידות מתורתו של הרב גינזבורג.

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


8 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 69 מהשבוע האחרון