בע"ה י"ד תמוז תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

צפו: מעצרו של נריה זארוג שלב אחרי שלב

בכתב האישום נגד זארוג נכתב כי "השוטרים הבחינו בנאשם בתוך עליית הגג ובניגוד לצו מנגן בגיטרה ושר בעודו ישוב על מתקן מברזל שרותך לרצפה". צפו בתיעוד – 5 שעות ב-5 דקות

  • יהודה פרל
  • ט"ז חשון תש"פ - 16:31 14/11/2019
גודל: א א א

לאחר שנעצר כשסביבו מאות תומכים, במעצר שנמשך למעלה מ-5 שעות, הוגש השבוע כתב אישום נגד נריה זארוג.

יחד עם כתב האישום, בקשה המשטרה פרקליטות המדינה להאריך את מעצרו עד לתום ההליכים המשפטיים כנגדו, אולם בית המשפט קבע כי יש לשחררו. למחרת הגישה הפרקליטות ערר ובית המשפט המחוזי בלוד קבע גם הוא כי יש לשחרר את זארוג. הפרקליטות אמרה כי תעתור לבית המשפט העליון.

כתב האישום מייחס לזארוג עבירות של הפרת הוראה חוקית והפרעה לשוטר במלוי תפקידו. בכתב האישום נכתב כי "ישנה אפשרות שהתביעה תעתור למאסר בפועל בנוגע לנאשם".

בעובדות כתב האישום נכתב, כי "סמוך לשעה 16:00 הגיע כוח משטרתי לביתו של ישראל שרייבר ביישוב יצהר לצורך ביצוע צו מעצר בעניינו של הנאשם". בכתב האישום נכתב כי השוטרים שמעו קולות של דפיקות פטיש מהקומה העליונה וביקשו להיכנס למקום. משהבינו כי המקום נעול, החלו בניסיונות לפרוץ את הדלת.

בכתב האישום נאמר כי פריצת דלת הבית ארכה כ-40 דקות. "מיד ובסמוך לכך, הבחינו השוטרים בנאשם בתוך עליית הגג ובניגוד לצו, מנגן בגיטרה ושר, בעודו יושב על מתקן מברזל שרותך לרצפה, המורכב מצינורות וברזל אשר רותכו האחד לשני, כשרגלו הימנית של הנאשם לכודה בתוך מרכז המתקן", נכתב באישום.

עוד נכתב באישום כי השוטרים שאלו את זארוג האם ישנה דרך בה יוכל לצאת מהמתקן מבלי שייגרם לו נזק, וזארוג השיב כי "לא יודע, לא ראיתי איך הרכיבו את זה".

בכתב האישום מתואר כי השוטרים ניסו לשחרר את רגלו של הנאשם מהמתקן באמצעות ערכת פריצה הידראולית חשמלית, ערכת פריצה הידראולית ידנית, פטישים ולום. "משלא הצליח הכוח המשטרתי לחלץ את הנאשם מהמתקן, זומן למקום צוות של הרשות הארצית לכבאות והצלה שהגיע לעליית הגג בסמוך לשעה 19:20 עם כלים ייחודיים".

"רק בחלוף כחמש וחצי שעות מעת הגעת הכוח המשטרתי לעליית הגג... הצליח הצוות לחתוך את המתקן, הנאשם הוצא מתוכו על ידי השוטרים וביצוע צו המעצר הושלם", נכתב.

תגובות (2) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 2 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד