בע"ה כ"ג אב תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close
המצור על קומי אורי:

תושב הותקף באלימות בידי שוטרים - ''הצמידו לי נשק לחזה''

תושב גבעת קומי אורי שהיה בדרכו לבית הכנסת שבגבעה, הבחין בשוטרי מג"ב כשהם תוקפים באלימות אזרח שהגיע למקום. "התנכלות חסרת גבולות".

  • מערכת הקול-היהודי
  • י"ב אב תשפ"א - 08:29 21/07/2021
גודל: א א א

אלימות משטרתית בקומי אורי: אזרח שהגיע למקום לראות כדי את המצור המשטרתי מקרוב, הותקף באלימות בידי שוטרי המג"ב המוצבים בגבעה, שמנעו ממנו לתעד את התקיפה. התושב חש לתעד את האירוע, אולם השוטרים החלו לתקוף אותו באלימות תוך שהם מצמידים את קת הרובה לחזהו ומאיימים עליו לבל יעז לקום מהרצפה. תושבי קומי אורי: "התנכלות חסרת גבולות".

אהרון גוזלן, תושב קומי אורי שהיה בדרכו לבית הכנסת שבגבעה, חש לתעד את האירוע, אולם השוטרים החלו לתקוף אף אותו, השכיבו אותו לרצפה, הצמידו את קת הרובה לחזהו ואיימו עליו לבל יעז לקום מן הרצפה.

צוות מד"א הגיע כעת לשטח, ומעניק לגוזלן טיפול רפואי לאחריו יוחלט האם דרוש לפנותו לבית החולים.

אהרון גוזלן, תושב הגבעה שהותקף, סיפר: "הלכתי לבית הכנסת בגבעה להתפלל תפילת ערבית ופתאום שמעתי צעקות "אי אי, תוקפים אותי".

חשתי למקום לתעד את האירוע, ופתאום קפץ עלי שוטר מג"ב בשם אליא רושרוש, וקיפל אותי לרצפה תוך שהוא מצמיד את קנה הרובה לחזי ומאיים עלי לבל אעז לקום מן הרצפה.

"ביקשתי ממנו שיפסיק לתקוף אותי, ואם עברתי עבירה שיעצור אותי, אך הוא לא חדל להפסיק להכות אותי. התנכלות המשטרה לגבעה היא חסרת כל גבול ופרופורציה"

עדות של תמר גוזלן, אשתו של התושב שהותקף: "הרביצו לו, השכיבו את בעלי על הרצפה עם הראש על האבנים. שמו לו נשק בחזה ומשכו לו בפיאות. בכל הזמן הזה הם לא נתנו לו להתקשר לאנשים. הוא צעק לעזרה לשכן והמגבניק אמר לו 'סתום את הפה אתה לא צועק לאף אחד, אף אחד לא הולך להגיע לפה"

עדות של שכנה שגרה סמוך לקומי אורי: "אנחנו שמענו את זה כאילו זה אצלנו בתוך הבית. צרחות משוגעות. הייתי בטוחה שמישהו צורח כי הגיע מחבל. קפצנו פה בסלון כאילו בקטע אחר. הם חיות...

ממש ממש, כבר תקופה, עם כל אירוע כזה כי לצערנו זה לא הראשון אתה מרגיש בתוך טרפת אחת גדולה...סטרס מטורף ורעידות... קשה"

בעקבות אירוע התקיפה, חשו למקום עשרות תושבים מיצהר שמוחים כעת בפתח הגבעה כנגד המצור והאלימות.

רימון הלם הושלך כעת לעבר התושבים שהגיעו למחות, ביניהם נשים וילדים בנוסף מפגין נפצע הרגע בפניו כתוצאה מאגרוף של שוטר.

מהישוב יצהר נמסר: "אנו קוראים למח"ש לחקור בהקדם את הטענות הקשות לאלימות שוטרים בקומי אורי. צו האלוף שמוטל על הגבעה צריך היה להיות מוסר כבר מזמן ויפה שעה אחת קודם".

יו"ר עוצמה יהודית ח"כ איתמר בן גביר: "אלימות המשטרה אינה פוסקת כשמדובר באנשים שאיכפת להם יישוב ארץ ישראל. ההוראה לשוטרים להתעלל  בתושבים, מגיעה מגבוה. מישהו שם בצמרת גיבור על יהודים, במקום לשלוח את השוטרים ללוד, לרמלה לשכונת שמעון הצדיק, שם מכים נשים ומתעללים בילדים רק בגלל שהם יהודים עם כיפה".

ח"כ בן גביר הוסיף: "מחר אגיש שאילתה לבדוק מדוע נמצאים כוחות המשטרה במקום שאין בו כל הצדקה שיימצאו שם".

מדוברות מג"ב נמסר: "במהלך פעילות של לוחמי מג"ב של משטרת ישראל לאכיפת שטח צבאי סגור בגבעת קומי אורי תקפו את הלוחמים עשרות מתפרעים שהגיעו למקום". 

"מוקדם יותר הערב, כוחות מג"ב שהיו בפעילות אכיפת שטח צבאי סגור זיהו 2 אנשים בתוך השטח, לאחד מהם לא היה אישור לשהות בו. הלוחמים ביקשו מהבחור מספר פעמים להתפנות מהשטח תוך שהם מקריאים לו את הצו". 

"החשוד סירב להתפנות והחל להתפרע ולהשתולל במקום, הלוחמים נאלצו להוציא אותו. הבחור השני שהיה איתו החל לקרוא למספר מתפרעים שהגיעו למקום והקיפו את הלוחמים תוך שהם משתמשים באלימות פיזית ותוקפים מספר לוחמים. לוחם אחד שהותקף וחש בסכנה זרק רימון הלם בכדי להרחיק את המתפרעים".

"כרגע עשרות מתיישבים נמצאים מחוץ לשטח צבאי הסגור". 

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 10 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד