בע"ה י"ט אייר תשע"ט
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

קק"ל: "העצים נתרמו לערבים לפני טרור העפיפונים"

בקק"ל הבהירו כי תרומת העצים לערביי עזה הייתה לפני טרור העפיפונים - "ערביי עזה עוסקים בטרור בעשרות השנים האחרונות", מבהיר מגורש מגוש קטיף

  • דוד אור שחר
  • כ"ט אדר תשע"ט - 20:00 06/03/2019
גודל: א א א
יערן של קק"ל נאבק בשריפה בדרום בקיץ האחרון. ארכיון  (צילום: עובדי קק"ל)
יערן של קק"ל נאבק בשריפה בדרום בקיץ האחרון. ארכיון (צילום: עובדי קק"ל)

הקרן הקיימת לישראל פרסמה השבוע הודעה לפיה קק"ל קיבלה תעודת הוקרה מערבים ברצועת עזה על תרומה של כ-8,000 עצים, אותם תרמה לחקלאי עזה מתוך רצון לשפר את החקלאות העזתית.

העצים נתרמו על מנת לייצר פריחה ברחבי הרצועה ובכך להגדיל את שטחי "מרעה הדבורים", ולהגדיל את ייצור הדבש של כוורני הרצועה. 

פרסום ההודעה של קק"ל אודות תעודת ההוקרה מכוורני עזה בא באותה העת שהכוורנים היהודים בעוטף עזה נאנקים תחת נזקים שנגרמו מבלוני התבערה של ערביי עזה בשנה האחרונה.

בקול היהודי פרסמנו את הידיעה בצירוף תגובותיהם של כוורנים לנזקי השריפות. לאחר הפרסום פנו מקק"ל לקול היהודי וביקשו להבהיר כי תרומת העצים נעשתה זמן רב לפני תחילתו של טרור העפיפונים והבלונים. בקק"ל ביקשו לחדד שלא ישמע כי הם תומכים בערביי עזה ששרפו עשרות אלפי דונמים בשטחי הנגב.

"באשר לתרומת העצים לעזה, מדובר בפעילות שנעשתה לפני כ-4 שנים, לפני תחילת טרור העפיפונים, והיא פורסמה שוב כעת רק מאחר והשבוע ביקשו החקלאים העזתים להעניק תעודת הוקרה לקק״ל על כך", נאמר בתגובה שנמסרה מקק"ל לקול היהודי. "בכל מקרה מדובר בתרומה לפעילות חקלאית והומינטרית המסייעת לטבע ולחקלאים בעזה שאין לה קשר ובודאי שאיננה מסייעת בשום צורה לשלטון בעזה, לחמאס או לטרור. הניסיון להציג זאת בצורה כזו והכותרת שניתנה לידיעה עושה עוול גדול לארגון הציוני החשוב ולתרומתו הגדולה לפיתוחה וחיזוקה של ההתיישבות בארץ ישראל".

   | "הזדעזנו לשמוע שקק"ל תומכת באוייבי ישראל"

אלא שכאן ביקשו מתיישבים שגורשו מגוש קטיף להזכיר לקק"ל כי הטרור העזתי לא החל בקיץ האחרון. וכי גם לפני ארבע שנים והרבה קודם לכן עסקו תושבי עזה בטרור.

"הזדעזנו לשמוע על העובדה המצערת שקק"ל שזה גוף ציוני, לאומי, שנבנה כדי לעזור ליהודים ליישב את ארץ ישראל, לעזור ליהודים, ולעזור למתיישבים ולציונות לפתח את ארץ ישראל, הולך ותומך באוייבי ישראל שגרים ברצועת עזה", אומר הרב יגאל קירשנזפט שהיה חבר מועצת חוף עזה בשנים שקדמו לגירוש, בשיחה עם הקול היהודי.

"אלה שבעשרות השנים האחרונות - כל תושבי רצועת עזה - נלחמים נגד עם ישראל נגד היהודים, בחרו ברוב קולות את החמאס. ללכת ולתמוך בהם בצורה כזו, או בצורה אחרת, זה ממש פגיעה ביהודים, פגיעה בציונות, ופגיעה בהתיישבות", תוקף קירשנזפט.

"אני קורא לכל חברי הנהלת קק"ל לחזור לראות את היסוד שלהם. למה הם נוסדו. למטרות שלהם. להקים יישובים חדשים לתמוך בחקלאות היהודית בארץ ישראל זה תפקיד קקל ושיחזרו חזרה. יחזרו בתשובה למטרה לשמה קמה קק"ל ולא הפוך חס ושלום לתמוך באוייבי ישראל", סיים. 
    בקרן הקיימת לישראל ביקשו לציין עוד כי: "קק״ל היא הארגון הציוני שתומך ומסייע הכי הרבה לתושבי ויישובי עוטף עזה. רק אתמול הגיעה לדרום הנהלת קק״ל, בראשות היו״ר דניאל עטר, בכדי להיפגש עם ראשי הרשויות ולהציג בפניהם את יישומה של תכנית סיוע מפורטת,

בעלות של 110 מיליון ש״ח, תכנית שעליה החליטה קק״ל לפני 5 חודשים כסיוע מיוחד לאזור בשל טרור הבלונים והעפיפונים, מעבר למאות מליוני שקלים שהושקעו ע"י קק"ל באזור בשנים שחלפו מאז צוק איתן ומעבר להשקעה השנתית ה״רגילה״ של קק״ל בפרוייקטים ובפיתוח האזור.

רק בשבת האחרונה הסתיים פסטיבל דרום אדום שקק״ל היא שותפה מלאה להפקתו ומשקיעה בו 750 אלף ש״ח בכדי להביא לדרום כמה שיותר ישראלים מכל רחבי הארץ ולחזק את תושבי הדרום. 
קק״ל גם עומלת בימים אלו על הכנת תביעה משפטית בארה״ב נגד ארגון החמאס בשל טרור העפיפונים", תגובת קק"ל.

 

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 24 מהשבוע האחרון