בע"ה י"ז אייר תשפ"ב
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

צפו: רדיפת נערי הגבעות - גם באומן

הרשויות הישראליות סיפקו למשטרת אוקראינה תמונות של נערי גבעות ואלו מעוכבים שוב ושוב. "הבן שלי נעצר כבר 3 פעמים", סיפרה לקול היהודי אמו של אחד הנערים

  • אלחנן גרונר, הקול היהודי
  • כ"ח אלול תשפ"א - 12:05 05/09/2021
גודל: א א א
רשימת נערי הגבעות במכשיר פלאפון של שוטר אוקראיני (באדיבות המצלם)
רשימת נערי הגבעות במכשיר פלאפון של שוטר אוקראיני (באדיבות המצלם)

משטרת ישראל והמחלקה היהודית בשב"כ ממשיכים לרדוף אחר "נערי גבעות" גם באומן. נערים רבים שנסעו לאומן לשהות בציונו של רבי נחמן מברלסב מעוכבים שוב ושוב בידי שוטרים אוקראינים המחזיקים ברשימת שמות ותמונות של הנערים.

הרשימה הועברה בידי הרשויות הישראליות והשוטרים האוקראינים הסבירו לנערים כי הם חלק מ"מאפיה" או "טרוריסטים".

באחד המקרים הציגו השוטרים לנערים את רשימת השמות שלהם. הנערים, שרבים מהם אינם מבינים אנגלית, מעוכבים בכל פעם, לעיתים לכמה שעות, נלקחים מהם טביעות אצבע והם מתלוננים על יחס משפיל.

גם בדירות האירוח של הנערים, נערכות פשיטות וחיפושים פעם אחר פעם ובמתחם שבו הם שוהים, מופיעה המשטרה האוקראינית אחת לכמה שעות כאילו היה זה בית מאסר ולא מתחם של תיירים הבאים לחוג את ראש השנה.

במקרה אחר, איש שב"כ ניגש לנערים ששהו במתחם תיירותי, אמר להם בעברית שהוא מכיר אותם , נקב בשמותיהם והדגיש שהוא יודע היכן הם נמצאים...

 

"בני היה עצור כבר 3 פעמים במשטרת אומן למשך כמה שעות בכל פעם, ללא כל סיבה", סיפרה לקול היהודי אמו של אחד הנערים. "נבדק דרכונו, נלקחו לו טביעות אצבעות והוסבר לו שהוא ברשימה של טרוריסטים מישראל. כעבור כמה שעות שוחרר ללא שהבין מה רוצים ממנו ונראה היה שאף האוקראינים לא יודעים מה הם רוצים ממנו ומחבריו".

ח"כ בן גביר פנה בעקבות הדיווחים לשר לביטחון פנים עמר ברלב ודרש להפסיק את הפגיעה בנערים.

מהמשטרה נמסר בתגובה: "במסגרת אירועי ראש השנה בעיר אומן באוקראינה, מתקיים כבר כמה שנים שיתוף פעולה מקצועי ומוצלח בין משטרת ישראל למשטרת אוקראינה. מטרת שיתוף הפעולה הינו סיוע לגופי האכיפה האוקראינים בשמירה על ביטחונו ושלומו של הציבור הפוקד את האתר".

תגובות (9) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


8 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 66 מהשבוע האחרון