בע"ה ז' שבט תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

שוטר מג"ב בקומי אורי: "זה לא התפקיד שלנו, רוצה לעזוב"

שוטרי המג"ב שהוצבו בקומי אורי מתוסכלים ממשימת השיטור שהוטלה עליהם נגד יהודים. היום הוצבה במקום עמדת מג"ב מבטון / האזינו להקלטה

  • אלישע ירד
  • י"ט חשון תשפ"א - 07:52 06/11/2020
גודל: א א א
העמדה שהוצבה השבוע בכניסה לקומי אורי
העמדה שהוצבה השבוע בכניסה לקומי אורי

כוחות מג"ב הציבו אמש (חמישי), עמדת בידוק חדשה בכניסה לשכונת קומי אורי ביצהר.

תושבי האזור ותומכים הגיע להפגין במקום ומחו כנגד הצבת העמדה החדשה והמצור על שכונת קומי אורי, הקיים כבר למעלה משנה. אחד השוטרים תועד כשהוא דוחף באלימות את אחד המפגינים.

התושבים מספרים כי גם שוטרי המג"ב המוצבים במקום לא מרוצים כלל, בלשון המעטה, מהמשימה שהוטלה עליהם. "המג"בניקים בשטח מבינים את המצב ולא רוצים להיות שותפים לפגיעה בתושבים ובארץ ישראל. הבעיה שלאף אחד מהם אין את האומץ לסרב פקודה".

בהקלטה שהגיעה לידי הקול היהודי, נשמע אחד משוטרי המג"ב המוצבים בגבעה, מספר לתושב המקום כי הוא מתוסכל ממשימת השיטור נגד יהודים וכי הוא "מת לעוף ממג"ב רק בגלל השירות פה".

לפני כחודש התחלף מפקד פלוגת המג"ב המוצבת בקומי אורי.

תושב נוסף שעבר במקום, הבחין בשיחה שקיים המפקד החדש עם שוטרי המג"ב המוצבים בגבעה. בשיחה, התחנן אחד השוטרים לעזוב את המקום, והסביר כי לא לשם כך התגייס. "במשך שנה מהשירות שלי לא עשיתי כלום" אמר אחד השוטרים למפקד החדש.

כאמור, כבר למעלה משנה שגבעת קומי אורי ביצהר נתונה תחת מצור משטרתי, על הגבעה מוטל צו שטח צבאי סגור - אין יוצא ואין בא למעט תושבי המקום. בייביסיטר, ספק גז או קרובי משפחה, אף הם אינם מורשים להיכנס לגבעה.

מגבעת קומי אורי נמסר בתגובה לאירוע: "מצער לראות שמערכת הביטחון בוחרת להתנכל לתושבי הגבעה שעה קלה לאחר שערבים חדרו לישוב והשחיתו ציוד של תושבים. אנו קוראים לאלוף הפיקוד, לשחרר את שכונת קומי אורי מהמצור ולהתמקד בטרור הערבי שמשתולל ברחבי יהודה ושומרון", הוסיפו התושבים.

תגובות (4) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 19 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד