בע"ה ד' תשרי תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

שכנו של האלוף לא יועמד לדין – "איפה הצדק?"

על פי החשד השכן תקף מפגינים שמחו נגד צווים מנהליים. "מי שהמערכת נגדו חוטף כתב אישום על כלום, אבל הוא עשה הכל מול השוטרים והתיק נסגר"

  • אלחנן גרונר
  • ד' ניסן תשע"ח - 13:21 20/03/2018
גודל: א א א
איתיאל זוארץ בהפגנה מול ביתו של נומה   (שלמה מלט)
איתיאל זוארץ בהפגנה מול ביתו של נומה (שלמה מלט)

שכנו של אלוף פיקוד המרכז היוצא רוני נומה לא יועמד לדין, ותיק החקירה נגדו בחשד לתקיפת מפגינים נסגר, כך נודע לקול היהודי.

האירוע בגינו נחקר השכן נחשף בקול היהודי. במהלך הפגנת מחאה נגד הוצאת צווים מנהליים ליהודים בידי נומה, שפך השכן על פי החשד חומר מסריח על מפגינים והתעמת איתם.

המפגינים הגישו תלונה במשטרה, וזו זימנה את השכן לחקירה ושחררה אותו בתנאים מגבילים. במשטרה הגיבו אז כי "המשטרה תמשיך לחקור על מנת להגיע לחקר האמת ולמצוי הדין עם העוברים על החוק".

אולם מתברר כי "מיצוי הדין עם העוברים על החוק", שמור לאזרחים מסויימים, כיוון שמתברר שתיק החקירה נגד השכן נסגר והוא לא יועמד לדין.

הנימוק במשטרה לכך הוא ש"נסיבות העבירה אינן מצדיקות הגשת כתב אישום".

אלעד פרץ תושב עדי עד שהגיש את התלונה אמר לקול היהודי בתגובה כי לא ציפה למשהו אחר מהמשטרה.

"אין פה משהו חדש. ברור שיש פה מדיניות ברורה שמי שרוצים להיכנס בו אז המערכת מראה שנפתח לו כתבי אישום על כלום, ונרדוף אותו ונוציא נגדו צווים מנהליים ונעשה נגדו הכל, ומי שנח אז יסגרו לו את התיק למרות שעשה את העבירה מול עיני השוטרים. להגיד לך שפה זה מדינת חוק? ממש לא".

תושב נוסף אמר לקול היהודי כי מבחינה אישית אין לו עניין מול השכן שהשפריץ, אבל הגשת התלונה היתה חשובה להם בשל העניין הציבורי, וכמו שחשבו אכן המשטרה לא התייחסה לתלונה ברצינות.

"מצד אחד בן אדם שלא עשה כלום כמו איתיאל זוארץ, מרחיקים אותו פעם אחר פעם בצו מנהלי בלי להתחשב במסגרות חינוך של הילדים שלו ובפרנסה ובמשפחה, ומצד שני בן אדם ששופך חומר מול הפרצוף של השוטרים, ובסוף סוגרים את זה בצורה כזו. איפה הצדק פה?".

לדבריו, הפגיעה במשפחת זוארץ וילדיה מקרינה על קהילת עדי עד כולה. "הבן שלי עם הבן של איתיאל בגן, והילדים חיים סביב זה שהבן של משפחת זוארץ הגיע לגן או לא הגיע, ויש לו איפה לגור או לא. שלא נדבר על הילדים עצמם של המשפחה שזרוקים ככה".

 

תגובות (2) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


1 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 4 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד