בע"ה י"א אייר תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

שר המורשת ב'עוז וגאו"ן': זהו הסיפור של כולנו

  • יח"צ
  • י"ג אדר תשפ"א - 08:33 25/02/2021
גודל: א א א

שר המורשת וירושלים, הרב רפי פרץ, ביקר אתמול השבוע בשמורת 'עוז וגאו"ן' שבגוש עציון. לביקור התלוו ראש מועצת גוש עציון שלמה נאמן, מנכ"ל תיירות גוש עציון משה ברוס וגיא דרך מארגון 'שומרים על הנצח'.

השר ערך סיור בשמורה ונחשף למיזמים החינוכיים והחקלאיים המתקיימים בה. יהודית קצובר ונדיה מטר, מנהלות השמורה, בירכו על בואו של השר הרב פרץ לשמורה וסיפרו לו על המפגשים הרבים המתקיימים במקום בין קבוצות בני נוער ומבוגרים ממגזרים שונים וממקומות רבים ברחבי הארץ והעולם. כמו כן הדגישו את השיח המתקיים במקום לחיזוק חזון הריבונות ודרכי הגשמתו. כך גם פרסו בפניו שורת תכניות ויוזמות המתוכננות להתבצע בשמורה בשנים הקרובות מתוך מגמה ערכית ציונית להעמיק את הקשר הישראלי לגוש עציון בפרט וליהודה ושומרון בכלל. "השמורה היא המקום הטוב ביותר להשקיע בו לפיתוח ערכי יהדות, ציונות, מורשת וריבונות", קבעו.

"ימים אלה מתאימים לבקר בעוז וגאון על רקע דבריו של הנשיא האמריקאי ג'ו ביידן הקורא להקמת שתי מדינות. אנו קוראות ממקום זה שלעולם לא נאפשר מדינה פלשתינית בלב ארצינו, נשמור על ירושלים מאוחדת, כי הנצח היא ירושלים", דברי השתיים.

בדבריהן הדגישו קצובר ומטר את הצורך להקים ממשלת ימין מלוכדת ורחבה מול הממשל האמריקאי הצפוי להפעיל מנופי לחץ מדיניים ואחרים בדרישה לקדם את חלוקת הארץ והקמת מדינת טרור בליבה. "במחנה הימין והדתיים פוטנציאל של כשמונים מנדטים ועל מנהיגי המחנה להביא למיצויו של פוטנציאל זה מתוך דאגה לעתידה של ישראל בתקופה קריטית זו".

אורי שכטר, שהיה שותף מרכזי לצוות המחפשים שגילו את גופות הנערים שנחטפו ונרצחו לפני למעלה מ-6 שנים ושמם מונצח בשמה של השמורה, ליווה גם הוא את ביקורו של השר וסיפר את סיפור החיפושים שהובילו לאיתורם של הנערים.

בשיחתן עם השר העלו קצובר ומטר את כוונתן להקים בשמורה מוסד המתעד ומספר את סיפורה של ההתיישבות ביהודה ושומרון. השר התייחס בחיוב לרעיון.

במהלך הביקור עלו השר וצוותו לנקודת התצפית 'מצפה ארי פולד' שבמרומי השמורה, נקודה שהוקמה לזכרו של ארי פולד הי"ד שנרצח בצומת גוש עציון הסמוך לשמורה והיה מתומכיה הנלהבים של תנועת הריבונות. השר סייר בשדרת הציונות שבלב השמורה, במיזם הספסלים המזמרים המחברים את המקום לשירי ארץ ישראל בדרך ייחודית וחתם את הביקור בנטיעת גפן ליד הגת העתיקה שבשמורה.

"גוש עציון הוא סיפור של גבורה. גבורת המתיישבים בערב הקמת המדינה, גבורת הבנים ששבו וגבורתם של הנערים היקרים וארי פולד שנרצחו ע"י אויב שפל ואכזר. המועצה כאן עושה עבודת קודש. זהו הסיפור של עמנו, המורשת שלנו, האסונות שלנו. אתמוך בכל דרך על מנת שהפרויקט הזה ימשיך ויגיע לכל נער ונערה בישראל", דברי השר הרב פרץ.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


1 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 14 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד