בע"ה י"ט אלול תשע"ט
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

"הקטינות לא קיבלו מיטה ושמיכה במעצר"

עו"ד בן גביר פרס בבית המשפט שורה של טענות כלפי המשטרה בנוגע למעצרם של קטינות יהודית. בעקבות כך, השופטת מזערה את התנאים המגבילים, ושחררה את הקטינות ללא הרחקה

  • יח"צ
  • ז' תשרי תשע"ה - 11:18 01/10/2014
גודל: א א א
עורך הדין איתמר בן גביר
עורך הדין איתמר בן גביר

משטרת מרחב דוד של העיר העתיקה בירושלים פגעה בזכויות בנות שנעצרו השבוע בחשד שתקפו ערבים, כך עולה מדיון שהתקיים היום בבית משפט השלום בירושלים.

ביום שני סמוך לשער יפו, התפתח עימות בין קבוצה של ערבים למספר קטינות יהודיות כאשר הערבים טענו שהוכו על ידי היהודיות שאף איימו עליהם. כפי שבדרך כלל נעשה, עצרה המשטרה דווקא את הקטינות היהודיות וביקשה את הרחקתם למשך חודשיים ימים מרחבי העיר העתיקה.

עורך דינם של הבנות איתמר בן גביר, טען כי זכויותיהן נפגעו וכי למעשה הן הובאו לבית המעצר במגרש הרוסים. אולם לאחר שמפקד המקום מסר כי התפוסה במתקן מלאה הן הוחזרו לתחנת הקישלה שם לא קיבלו מיטה ולא שמיכה וסדין ואף לא התאפשר להן לישון במהלך הלילה.

עוד טען עו"ד, כי הבנות הובאו כאשר הן כבולות באזיקים בניגוד לחוק הנוער. עורך דין בן גביר טען כי מדובר בפגיעה בזכויות של צעירות יהודיות, והוסיף לגופם של דברים כי לא סביר שבנות צעירות יתקפו מבוגרים וכי בכל מקרה אין סיבה להרחיקם מהעיר העתיקה.

שופטת בית משפט השלום בירושלים ג'ויה שפירה דחתה הבקשה להרחיקם בחודשיים והסתפקה בעשרה ימים של הרחקה. השופטת קבעה כי בנסיבות העניין יש לתת משקל לא רק לגילן הצעיר של הבנות אלא גם לעובדה כי זכויוותיהן נפגעו בכך שהובאו באזיקים לבית המשפט בלי שניתן לכך הסב. עוד הזכירה השופטת, כי המשטרה לא הצליחה להפריך את הטענות המעידות כי במהלך הלילה לא התאפשר להן לישון והן לא קיבלו מיטה ומזרון. יחד עם זאת קבעה השופטת כי איננה סבורה שהדבר מצדיק שחרור ללא תנאי אלא רק הקלה בתנאים ולכן אסרה על הצעירות להיכנס לעיר העתיקה למשך עשרה ימים.

עו"ד בן גביר אמר בתגובה, כי בכוונתו להמליץ לבנות להגיש תביעה אזרחית וכן לשקול הגשת ערר על החלטת בית משפט השלום בירושלים. "אמנם עיקר בקשת המשטרה, הרחקה ממשית ומאסיבית, נדחתה וחשוב גם שהשופטת התייחסה בפרוטוקול להבאת בנות אזוקות, דבר שלצערי הפך לשגרה בבית משפט השלום בעיר", אומר עו"ד בן גביר. "אולם יחד עם זאת, נדמה לי שאין להסתפק בכך ואני סבור שעל בית המשפט היה לשחרר את הצעירות ללא כל תנאי ותוך השתת הוצאות על המשטרה. מעבר לעובדה כי לא הגיוני שבנות קטינות יתקפו מבוגרים, אני גם סבור שהפגיעה הממשית שהן סבלו כמו גם העובדה שחופש התנועה הוא עקרון יסוד במשטר הדמוקרטי מצדיק היה את שחרורן ללא תנאים".

הכתבה באדיבות יח"צ

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


1 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 26 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד