בע"ה ב' שבט תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

"לא נהסס לפעול משפטית כדי לתקן את העוול"

בעוד במפלגת ימינה נמנעים מלהתייחס לכך שבמשרד החינוך אמרו כי יהודה ושומרון זה "חוץ לארץ", הביקורת על הדברים מתרחבת. "זה לא פחות משערוריה"

  • מערכת הקול-היהודי
  • כ"ב שבט תש"פ - 16:39 17/02/2020
גודל: א א א

בעקבות חשיפת הקול היהודי, מתרחבת הביקורת על כך שבמשרד החינוך הודיעו לתושב השומרון כי אינו זכאי לקבלת מלגה כיון שהוא מתגורר ביהודה ושומרון. לדבריהם מדובר ב"חוץ לארץ", כפי שנחשף בהקלטות שפורסמו כאן בקול היהודי.

כאמור, שר החינוך הרב רפי פרץ סרב להגיב לדברים. גם חברי הכנסת והשרים במפלגת 'ימינה', מפלגתו של השר פרץ, סרבו להגיב לדברים ולמתוח עליהם ביקרת.

יוסי דגן ראש המועצה האזורית שומרון אמר בתגובה לחשיפת הקול היהודי, כי "זו לא פחות משערורייה. לא נסכים שהיחס להתיישבות ביו"ש יהיה מבזה. זוהי אפלייה לכל דבר ועניין. ואנחנו מצפים לתיקון מהיר וברור של ההזיה הזו. לא נהסס לפעול משפטית אם לא יתוקן העוול".

ממפלגת עוצמה יהודית נמסר, כי "שר החינוך רפי פרץ מדבר על החלת ריבונות, אבל בפועל הוא לא מסוגל להחיל ריבונות אפילו על המשרד שבראשו הוא עומד, ומאפשר לפקידי השמאל הקיצוני להישאר בתפקידיהם ולעשות ככל העולה על רוחם. אך זה לא מפתיע: מי שמילתו היא לא מילה והוא מפר הסכמים חתומים בפומבי בלי שום בעיה רק בשביל ג'וב, לא יילחם בשלטון הפקידים במשרדו עבור נושאים עקרוניים".

בתנועת אם תרצו מסרו בתגובה, כי "תושבי יהודה, שומרון ובנימין הם אזרחי שווי זכויות במדינת ישראל. משרד החינוך צריך לבצע בדיקה מיידית האם מדובר בטעות פרוצדורלית או שמא יש כאן גורם אנושי הדוגל במדיניות של אפליה נגד אוכלוסיית יהודה ושומרון. אנו מצפים משר החינוך לנקוט בכל האמצעים שיש ברשותו כדי לבדוק את המקרה ושמקרה שכזה לא יחזור יותר לעולם לא בבתי הספר ולא באקדמיה".

האזינו להקלטת השיחה: "מחוץ לקו הירוק זה חוץ לארץ. בוא, זה לא נחשב"

 

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


1 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 29 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד