בע"ה ט"ו שבט תשע"ט
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

"שידע הציבור מה חווים החברים במרתפי השב"כ"

קליפ שפורסם בימים האחרונים מציג לצד מילות שיר מפורסם את תחושותיהם של עצורי השב"כ • חבר העצורים מספר על תחושות החברים לספסל הלימודים

  • דוד אור שחר
  • כ"ט טבת תשע"ט - 12:57 06/01/2019
גודל: א א א

בימים האחרונים פורסם ברשת ואף הוקרן על מסכי ענק בהפגנות התמיכה בעצורים סרטון ייחודי שהופק על ידי חברי העצורים.

בסרטון נראה נער העובר כביכול מעצר וחקירה בשירות הבטחון הכללי כשברקע מתנגן שירו המפורסם של שולי רנד, 'דע בני אהובי'. השיר במילותיו תואם לתחושותיו של העצור בשב"כ הנתון כל הזמן במאבק תודעתי מול דברי החוקרים והמצב הנפשי הקשה בחדרי החקירות לבין המחשבה על החברים והתומכים מהחוץ.

דע בני אהובי - הקליפ שהופק

בראיון לקול היהודי מספר אחד מחברי העצורים על תחושותיהם בימים אלה. "הסרטון שהוציאו החברים בה להראות לנו שגם אם אנחנו מגיעים חלילה למצב כזה של מעצר וחקירה קשה נזכור שתמיד יש מי שאוהב אותנו בחוץ.

 הטרור שמפעיל עלינו השב"כ בחדרי החקירות לא מונע מעוד אלפי התומכים האכפתיים ברחבי הארץ לדאוג ולהתפלל לשלום העצורים.

וכמוכן להראות לכל הציבור מה אנחנו עוברים. שכל הציבור שגולש במדיה יראה מה בעצם קןרה לנערים. איך מתייחסים אליהם שם ומה גורם להם לא להישבר למרות שכל החוקרים משכנעים אותם שאין שום תמיכה וכולם עזבו אותנו. אנחנו מראים איך הלב היהודי האמיתי עובד. איך תמיד יש תמיכה ודאגה לנערים שנמצאים וחווים התעללות במרתפים החשוכים האלה.

ובעיקר באיזה טלטלת רגשות נמצא הנער העצור. געגועים, רצון לשוב הביתה אל מול החוויה הקשה והאווירה שמשדרים החוקרים", מספר חבר העצורים בשיחה עם הקול היהודי.

לדבריו, רבים מחברי הנערים לספסל הלימודים וצעירים רבים בהתיישבות מודאגים בימים אלה. בהפגנה אמש בירושלים אף ביטא את הדברים תלמיד הישיבה התיכונית בקריית ארבע שהביא לציבור את תחושות הנוער.

"זה ממלא אותי בתחושת פחד ודאגה שאנחנו באמת לא יודעים מה הם מסוגלים לעשות להם. כבר שמענו הרבה סיפורים בעבר שלקחו אנשים סתם ופשוט הוציאו מהם הודאות והתברר שלא היה להם שום קשר לדבר.

לכן זה מעורר חשש שכל אחד מאיתנו נמצא על הכוונת והם יכולים לבא, לחטוף אותנו מספסל הלימודים ובעינויים להוציא הודאות בדברים שלא עשינו", הוא אומר.

במקרה הזה מתאר הצעיר, "זה בכלל הזוי לי שעצרו את החברים האלה. הדבר היחיד שמעניין אותם זה לשבת בישיבה וללמוד תורה השב"כ מתנכל פשוט ללא סיבה".

בהפגנות סביב מעצר החשודים ניתן לראות שלטי ענק המציגים את תמונות הנרצחים בפיגועי הטרור האחרונים. "מרתיח שהשב"כ מתבלבל פעם אחר פעם בין אוייב לאוהב. הוא שוכח שיש אוייב אמיתי שרוצח ללא הרף נשים וילדים ומתעסק בנו.

שלא יספרו לנו על מחלקה יהודים וכל מיני סיפורים. זה ברור שהשב"כ כגוף מתעסק בנו ומשקיע משאבים והערבים מבינים את זה. רואים על מה השב"כ שם את כובד משקלו ועושים מה שהם רוצים. רק בחודש האחרון שלושה פיגועי ירי והמחבלים טרם נתפסו", סיכם הצעיר בזעם.

 

תגובות (8) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


2 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 38 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד