בע"ה ח' כסלו תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

"משלמים את המחיר"

ביתם של שלום והודיה מחוות גלעד נשרף כליל בשל אי חיבור חוות גלעד לחשמל והעלייה והירידה במתח החשמל שיצרה קצר. יוסי דגן: "לחבר את חוות גלעד מיידית לחשמל. נס שלא נפגעו חיים, אנחנו לא נחכה לנס הבא"

  • יח"צ
  • ד' חשון תשפ"א - 10:38 22/10/2020
גודל: א א א
הבית לאחר השריפה
הבית לאחר השריפה

שלום דוד והודיה מן וארבעת ילדיהם איבדו את ביתם ברגע. השריפה התרחשה בשל קצר חיצוני לביתם שנגרם בשל ההתעכבות בחיבור חוות גלעד לחשמל על אף ההבטחות. 

"אתמול" מספר שלום דוד "קילחתי את הבן הקטן שלי, פתאום אני שומע את אשתי צועקת מהסלון. רצתי החוצה ראיתי את ארון החשמל עולה באש, מייד הוצאתי את הילדים מהבית, רצתי לנתק את החשמל מבחוץ ולהרחיק את בלוני הגז, כשהסתובבתי לחזור לכבות את האש לא נשאר מה להציל, הבית נשרף כליל, הפמוטות נמסו, האלבומים נחרכו לגמרי" 

באותו הרגע היו בתוך הבית שלום דוד ואשתו הודיה עם שני ילדיהם הצעירים, שקד בת ה 7 , אפיק בן השנה. הילדים הבוגרים יותר בני 10 ו 13 היו מחוץ לבית. 

שלום דוד מספר על תגובת הילדים לאירוע: "הילדים שהיו בבית עדיין המומים. שקד בת ה 7 לא מפסיקה להגיד: "אבל איך אני אשן בלי הבובה שלי, בלי הכרית שלי, אני לא אוכל להרדם?".  

בואו להיות שותפים בסיוע למשפחת מן שביתם נשרף כליל >>

השריפה התרחשה בשל קצר במערכת החשמל היישובית, שאיננה מחוברת עדיין לחשמל מוסדר, על אף ההבטחות שניתנו עי הממשלה כבר לפני שנתיים, והעלייה והירידה התכופות במתח החשמל יצרו את הקצר. 

ראש המועצה  האזורית שומרון יוסי דגן הגיע לבית המשפחה: "זה דבר מזעזע, היינו רחוקים כחוט השערה מאסון כבד. לולא התושייה של דוד והודיה, היו עלולים להקטף כאן חיים. זה מצב שאי אפשר להמשיך בו. אני קורא לממשלה לחבר מיידית את חוות גלעד לחשמל כפי שהובטח מסיבות הומניטריות שלא נראה עוד מקרים קשים כאלו. כל עיכוב הוא מיותר ומסוכן".  

שלום דוד  מן היה עד לפני שנתיים וחצי היו"ר של חוות גלעד, היום הוא כורם ויינן ביקב חוות גלעד  אשתו הודיה פשטה את הרגל במהלך תקופת הקורונה. היא הייתה בעלת חנות בדים בקרני שומרון אולם לא עמדה בעומס הסגרים ונאלצה לסגור את העסק.

שלום דוד והודיה לא הספיקו להציל דבר מהבית  כרגע הקהילה בחוות גלעד מנסה לגייס עבורם כסף כדי לעזור להם לבנות את חייהם מחדש.

חוות גלעד מונה כ 96 משפחות, הוקם עי משה זר ואיתי זר לזכר גלעד זר שנרצח לא רחוק משם. לפני קצת פחות מ 3 שנים נרצח בסמוך למקום תושב הישוב הרב רזיאל שבח, חודש לאחר מכן הממשלה החליטה להכיר בחוות גלעד כישוב ראש הממשלה נתן הנחייה לחבר את חוות גלעד לחשמל ומים ואף על פי כן המקום לא חובר לחשמל ומים. מועצה אזורית שומרון פועלת בחודשים האחרונים בכדי לחבר את הישובים הצעירים לחשמל ומים, השר מיכאל ביטון וחכ מיכל שיר הגיעו לחוות גלעד עם ראש המועצה האזורית שומרון כדי לקדם את הנושא.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


1 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 15 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד