בע"ה כ"ב תמוז תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

לא מצאו מסגרת ופנו אל הרב שיפתח להם ישיבה

נערים שחיפשו מסגרת, בוגרים שלא מוכנים לעזוב ויצירה והכשרה מקצועית לצד לימוד ועבודת ה' - סיפורה של ישיבת ישועת מרדכי בנחליאל

  • תוכן שיווקי
  • ז' אדר ב תשע"ט - 13:40 14/03/2019
גודל: א א א

ישיבת נחליאל או בשמה הרשמי ישיבת ישועת מרדכי היא לא ישיבה במובן הרגיל של המילה. הישיבה בעלת תכנית ייחודית שבה משולבת עשייה, יצירה והכשרה מקצועית לצד לימוד ועבודת ה', מיועדת לנערים שלא הסתדרו באף מסגרת קיימת ובאופן מיוחד רואים בישיבה הזו בית.

הישיבה הוקמה באופן מפתיע במיוחד לפני כ-19 שנה בחודש אלול תש"ס. קבוצת בחורים פנו אל הרב יגאל שנדורפי שכבר אז צבר ניסיון רב בחינוך בבקשה לפתוח להם ישיבה. הרב שנדורפי נענה לקריאה וכך החלה הישיבה לפעול.

משלושה תלמידים לעשרות בוגרים

עם תחילת הדרך הוקמה הישיבה ביישוב מעלה עמוס ובשנה הראשונה למדו בישיבה שלושה תלמידים בלבד. לאחר כשנתיים עברה הישיבה למקום משכנה הנוכחי ביישוב נחליאל שבמערב בנימין וגדלה, והתפתחה לכמה עשרות תלמידים.

דרכה הייחודית של ישיבת נחליאל נודעת לשם דבר, בין אם מדובר בחיבוק החם והאוהב של הצוות המסור לבחורים ובין אם בתהליך החינוכי והלימודי כאחד. צוות הישיבה שחלקו הניכר עברו בעצמם תהליך דומה לבחורי הישיבה וחלקו אף למד בישיבה עצמה מוצא שיח מלב אל לב עם בחורי הישיבה.

הנתונים מדברים על אלפי בני נוער ברחבי הארץ שלא נמצאים במסגרות מסודרות. בישיבת נחליאל מאמינים שהקמת מסגרות מיוחדות כמו זו של ישיבת נחליאל יוכלו לתת מענה ופתרון לתופעה.

לימוד התורה וקיום המצוות בישיבת נחליאל, מותאם באופן אישי לכל תלמיד בצורה בה התלמידים יוכלו ללמוד את התורה בשמחה ומתוך רצון וחשק וגם תרגום של הנלמד לחיי המעשה, רכישת מידות טובות ולימוד חסידות.

לקיחת אחריות ובית ספר למלאכה

הפן המעשי-פעילותי של ישיבת נחליאל מתבטא בטיול או פעילות מאתגרת כל שבוע, חוגים לנגינה, קרב מגע ובית ספר למלאכה בו ישנם מסגריה, נגריה וסדנא להכרת הרכב. בנוסף, לישיבה יש חוות סוסים לרכיבה הנותן חוץ משחרור והנאה לבחורים, שיעור בלקיחת אחריות ועמידה במשימות בטיפול בסוסים.

מצוות ישוב הארץ לא נעדרת גם היא מישיבת נחליאל. לישיבה מטע זיתים שניטע על ידי תלמידי הישיבה אותו מחזיקים ומטפלים התלמידים כיום. בנוסף לכך, בימי הקיץ יוצאים התלמידים לבציר בכרמי האזור הזקוקים לכך.

"להכין כלים רוחניים נפשיים ומעשיים לנערים"

נראה שבאופן מפתיע, רבים מבוגרי הישיבה שומרים על קשר הדוק עם צוות הישיבה ותלמידיה הצעירים. בכל שבוע מתקיים בישיבה שיעור בוגרים שלעיתים לא מוותרים על השיעור גם כשהם גרים במרחק רב מן הישיבה, חלק רב מן הבוגרים בחרו לגור בנחליאל ולהסתופף בצל הישיבה.

בישיבת נחליאל עם הפנים קדימה פתחו במבצע מימון המונים של 48 שעות בלבד לתמיכה בפיתוח המסגרת המיוחדת של הישיבה לבניית חוות סוסים ומרכז מקצועי לתלמידים. בישיבה אומרים, "עזרו לנו לתמוך, ללמד, ולהכין כלים רוחניים נפשיים ומעשיים לנערים, כדי שבעזרת השם יזכו לבנות את חייהם בצורה טובה נכונה ושמחה. מתוך נאמנות מלאה לה‘ יתברך, לתורתו הקדושה, לעם ישראל ולארצנו הקדושה".

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 7 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד