בע"ה ט"ז אלול תשע"ט
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

הזוכה בחידון הארץ ומצוותיה: אפרים שרם מחולון

גמר חידון "הארץ ומצוותיה" נערך אמש בכנס השנתי של מכון התורה והארץ בהנחיית ד"ר אבשלום קור. "מעמד מרומם של חיבור לתורה ולארץ"

  • יח"צ
  • ט"ז שבט תשע"ו - 09:16 26/01/2016
גודל: א א א
הזוכה המאושר בחידון (יחצנים)
הזוכה המאושר בחידון (יחצנים)

אפרים שרם מחולון, תלמיד שיעור ד' בישיבת ההסדר ברכת משה במעלה אדומים, הוא הזוכה במקום הראשון בגמר חידון "הארץ ומצוותיה" שנערך אמש (שני) בירושלים במעמד רבנים ואישי ציבור. שרם זכה בפרס של 10,000 ₪ באדיבות 'קרן אביה' לע"נ אביה גולדברג ז"ל, שנתנה חסות לחידון, לאחר שהגיע לסכום הנקודות הגבוה ביותר מבין 12 המתמודדים שעלו לגמר.

במקום השני זכה בניהו צוויגנבאום מירושלים אשר קיבל שלושת אלפים ש"ח וחופשה זוגית במלון כינר.

הנבחנים בחידון, אמש (יחצנים)

החידון נערך בהנחיית ד"ר אבשלום קור והופק בידי יואב שלוסברג, וכלל מספר שלבים, וכן סרטוני אנימציה, שאלה לקהל וסבבי "ראש בראש". במכון התורה והארץ כבר הודיעו כי החידון יהפוך בעז"ה למסורת ויתקיים מדי שנה בכנס השנתי של המכון בט"ו בשבט.

"אפשר לומר שהלימוד שלי לחידון התחיל בלי ידיעה לפני שלוש שנים כשנסעתי בטרמפ הרב חיים סבתו, הר"מ שלי בשיעור א', והתייעצתי איתו והוא עודד אותי ללמוד משניות בעל פה", סיפר שרם לאחר הזכייה. "ב"ה התקדמתי ולמדתי עוד מסכת ועוד מסכת עד שסיימתי סדר זרעים. כשנודע לי על החידון שמכון התורה והארץ מארגן ממש שמחתי כי זה גם מאפשר לבחון את הידיעות שלי וגם מחדד את הדברים. לאורך הזמן הלכתי והעמקתי בפירושים של המשניות ואני שמח שהרף הגבוה שהמכון הציב גרם לזה שהמשניות יהיו חקוקות אצלי בלב ובמח הרבה שנים ואני מקווה שזה ימשיך לשאר הסדרים, ושההשראה שהמכון נתן לי תלווה אותי לכל החיים".

בניהו צוויגנבאום הוסיף כי: "החידון חיבר הרבה אנשים מכל מיני ציבורים וקהלים למכנה משותף מאוד יפה וזו מצווה גדולה להגדיל תורה ולהאדירה".

הרב דוד אייגנר ממכון התורה והארץ אמר לאחר החידון: "היה מעמד מרומם של ביטוי מאוד מיוחד לאהבת תורה וידע והעמקה בתורה, וחיבור מיוחד למה שמתרחש במהות של ארץ ישראל. לא היה מתאים מט"ו בשבט לערוך את החידון. זהו היום שמבטא את החיבור לארץ ישראל".

החידון נערך בסופו של הכנס השנתי של מכון התורה והארץ. בכנס השתתפו הרב הראשי הרב דוד לאו, חוקרים ורבנים, והוא עסק במשמעות השינויים הדמוגרפיים, נושאי השמיטה הציבורית, ובשר ומוסר.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 31 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד